Fundusz USA Wykupił Brytyjską Firmę Cannabis

Fundusz USA wykupił brytyjską firmę zajmującą się cannabis w ramach wielomilionowej transakcji.

Niektórzy twierdzą, że sprzedaż tej firmy cannabis za 66 milionów funtów może przyspieszyć legalizację marihuany w Wielkiej Brytanii.

Bridge Farm, firma cannabis z siedzibą w Lincolnshire, została wykupiona przez Artemis Growth Partners za około 81 milionów dolarów amerykańskich (66 milionów funtów). Partnerzy funduszu, z których wielu to byli menedżerowie Goldman Sachs i JPMorgan, posiadają duży kapitał firm, które sprzedają i popierają używanie cannabis do różnych celów, w tym do celów leczniczych.

Ogłaszając zawarcie umowy, Artemis powiedziało, że że spodziewa się ogromnej presji ze strony finansowej, oraz szybszej legalizacji marihuany, z której wpływy podatkowe ze sprzedaży mogłyby uratować niejeden budżet.

Steve Rolles, starszy analityk w Transform, organizacji charytatywnej, która opowiada się za reformą polityki antynarkotykowej, powiedział, że takie postrzeganie spraw może ujawniać zmieniającą się dynamikę na rynku medycznej marihuany, ale niestety mniej mówi się o szerszych debatach na temat legalizacji.

„Wielka Brytania może wyprzedzać konkurencję w dziedzinie produkcji marihuany, ale jesteśmy daleko w tyle, jeśli chodzi o udostępnianie marihuany. I w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, inne kraje, takie jak Kanada, Urugwaj, Meksyk i Luksemburg, podejmują realne kroki w celu prawnego uregulowania również pozamedycznych rynków cannabis. Reformy te zmieniają debatę publiczną na całym świecie i pomagają zmienić opinię na temat szerszej legalizacji również w Wielkiej Brytanii. Nie chodzi o to, czy powinniśmy zalegalizować marihuanę, ale jak zrobić to właściwie ”- powiedział.

Mimo że narkotyk jest nadal nielegalny w Wielkiej Brytanii, firma posiada licencję rządową wydaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na produkcję i eksport konopi indyjskich do krajów takich jak Kanada, gdzie lek jest legalny. W Wielkiej Brytanii wydano tylko 12 takich licencji.

Louise Motala, dyrektor zarządzający Bridge Farm Group, powiedziała, że ​​wpływ Covid-19 i Brexit na przemysł spowodował wzrost zapotrzebowania na produkty wysokiej jakości, lokalne i uprawiane w sposób zrównoważony.

Dodała: „To ekscytujący czas w historii Bridge Farm, w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestowaliśmy ponad 45 milionów funtów w Clay Lake, jeden z najbardziej zaawansowanych, przyjaznych dla środowiska obiektów uprawowych w Europie.

„Mamy ponad 60 akrów w pełni zautomatyzowanej, zrównoważonej powierzchni do uprawy i produkcji i nie możemy się doczekać wykorzystania pełnego potencjału naszej skali i obiektów z korzyścią dla naszych klientów.”

Firma, która produkuje również rośliny ozdobne i zioła dla supermarketów, posiada ogromną szklarnię o powierzchni 2 kilometrów kwadratowych, w której uprawiane są konopie do produkcji kannabidiolu. CBD powszechnie stosowane jest w leczenie lęku, oraz innych jednostek chorobowych.

Will Muecke, współzałożyciel Artemis Growth Partners, powiedział: „W przestrzeni marihuany nie ma takiej samej wartości jak Bridge Farm. Dla nas jest to niezwykła okazja ”.

Przejęcie farmy zapewnia funduszowi wyjątkową okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.