Pacjenci mogą już legalnie palić marihuanę na Florydzie

To oficjalne: Pacjenci mogą już legalnie palić marihuanę na Florydzie!

Zakaz palenia marihuany na Florydzie przez kwalifikujących się do jej stosowania pacjentów wygasł wraz z podpisaniem ustawy przez republikańskiego gubernatora Ron DeSantis.

Gubernator zauważył, że ponad 70 procent wyborców na Florydzie zatwierdziło w 2016 roku Amendment 2 (poprawkę do konstytucji) zezwalającą na stosowanie medycznej marihuany i powiedział, że nadszedł czas, aby położyć kres zakazowi palenia lub stosowania rośliny w jakiejkolwiek formie.

„Po dotrzymaniu obowiązku znalezienia rozwiązania legislacyjnego, postanowiłem uszanować moje zobowiązanie i złożyłem wspólny wniosek o oddalenie zakazu i uchylenie decyzji sądu niższej instancji,” mówi Ron DeSantis.
„Dziękuję moim kolegom z ustawodawstwa za współpracę oraz pomoc w zapewnieniu i spełnieniu woli wyborców” dodaje.
Jednak ustawa posiada pewne ograniczenia..
Ron DeSantis wyznaczył termin uchylenia zakazu, co postanowili wykorzystać zarówno Senat jak i Izba, wprowadzając różne ograniczenia dotyczące palenia marihuany.

Zgodnie z nowym prawem, palenie medycznej marihuany jest niedostępne dla osób poniżej 18 roku życia, chyba że pacjent jest śmiertelnie chory; i jeśli dwóch lekarzy, w tym jeden pediatra twierdzi, że jest to najbardziej skuteczna forma leczenia. Nie można palić marihuany w miejscach publicznych lub prywatnych, podlegających państwowemu zakazowi palenia.

Właściciele prywatni mają prawo zabraniać palenia cannabis, a pacjenci nie mogą posiadać przy sobie więcej niż 113 gramów (4 uncje) marihuany przeznaczonej do palenia.

Uchylenie zakazu palenia zyskało szerokie poparcie obu stron. Komisarz ds. Rolnictwa Nikki Fried, demokrata, nazwał nowe prawo „przełomowym zwycięstwem” dla pacjentów leczonych marihuaną i dla demokracji jako całości. Zakaz i inne problemy związane z konopiami były podstawą kampanii Frieda w 2018 roku.

„Jest to triumf mieszkańców Florydy, którzy nie ustąpili w swoich działaniach; którzy nie dali się uciszyć” mówi Fried w swoim oświadczeniu.
„Nasze państwo nie może lekceważyć głosu swojego ludu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.