Legalizacja marihuany w Afryce

USA nieprzerwanie huczy od wiadomości o marihuanie, z których dowiedzieć się można, jak i kiedy poszczególne stany mają zamiar wprowadzić medyczną lub rekreacyjną marihuanę. Ale co z innymi kontynentami i krajami?

Okazuje się, że wiele krajów w Afryce również pracuje nad legalizacją. Według High Times, kraj Lesotho właśnie wydał pozwolenie na uprawę i sprzedaż farmaceutycznej marihuany. Sprawia ot, że Lesotho jest pierwszym afrykańskim krajem, który odważył się zalegalizować marihuanę.

High Times przewiduje również, że kolejnym krajem, który zalegalizuje marihuanę będzie Ghana. Podejrzenia padają na Ghanę, ponieważ jest to kraj, w którym władze obecnie debatują na temat potencjału medycznego cannabis i korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie rośliny.

Podobnie jak w Ameryce Północnej (do niedawna), w Afryce cannabis jest głównie produktem pochodzącym z czarnego rynku, szczególnie w krajach takich jak Maroko. Chociaż może to powstrzymywać niektórych od wiary w branżę, to w rzeczywistości legalizacja w Afryce pomoże zlikwidować czarny rynek i sprawi, że na dłuższą metę cały przemysł stanie się o wiele bardziej bezpieczny.

Przy odrobinie szczęścia spotkamy się w Afryce z efektem domino. Afryka, trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.