Estrogen i marihuana

W badaniu z 2011 roku naukowcy odkryli, że cannabis niesie ze sobą działanie przeciwlękowe (ma moc w zapobieganiu stanom lękowym), przeciwpsychotyczne, przeciwwymiotne (może zapobiegać nudnościom i wymiotom) oraz właściwości przeciwzapalne.

Naukowcy odkryli także, że samice szczurów, którym podawano dawkę THC o 30 procent niższą niż samcom szczurów, stawały się szczególnie tolerancyjne wobec THC podczas owulacji, czyli właśnie wtedy, gdy ich poziom estrogenu osiągał najwyższą wartość i był bliski upadku. Jednak według innego badania z 2007 roku, nie wydaje się, aby hormon wpływał na tolerowanie kannabidiolu.

• Kobiety i cannabis

Około 17,4 miliona Amerykanów regularnie korzysta z marihuany. Coraz więcej kobiet wychodzi naprzeciw działaniom wspierającym poparcie marihuany, i należą do nich między innymi Oprah, Whoopi Goldberg, Jennifer Aniston.

Kobiety angażują się również w różnego rodzaju reformy dotyczące marihuany oraz zakładają organizacje takie jak NORML Women’s Alliance, Mothers Against Misuse and Abuse, Moms for Marijuana International, i CannaMoms, które nie tylko wspierają stosowanie marihuany przez kobiety, ale także kwestionują prawo antynarkotykowe, jednocześnie podnosząc świadomość matek i dzieci, których życie poprawiłby legalny dostęp do marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.