Efekty mentalne odmian o wysokim poziomie THC

Poziom THC w roślinie wpływa nie tylko na rodzaj haju; tak jak w przypadku każdej substancji chemicznej, mózg znajduje się w zmienionym stanie, który może mieć długotrwały wpływ na systemy mentalne.

THC niewątpliwie ingeruje w dostarczanie dopaminy przez mózg. Dopamina jest odpowiedzialna nie tylko za regulacje nastroju, ale także za moderację uzależniających zachować. Z pewnością odgrywa rolę w zespole odstawienia marihuany. Endokannabinoidy, które są naturalnie wytwarzane przez organizm, zwykle regulują zarządzanie dopaminą, a dodanie do mieszanki dodatkowych kannabinoidów może zaburzyć jej homeostazę lub nawet zaburzyć całkowitą równowagę w przypadku chorób psychicznych.

Tetrahydrokannabinol wpływa również na uwalnianie i wychwyt aminokwasu GABA, najbogatszego neuroprzekaźnika ośrodkowego układu nerwowego. GABA jest szczególnie skoncentrowany w korze mózgowej, niezwykle istotnym miejscu wyższego rzędu operacji mózgowych, takich jak „czucie, percepcja, pamięć, asocjacja, myślenie i dobrowolne działania fizyczne”. W przeciwieństwie do innych neuroprzekaźników, GABA blokuje impulsy nerwowe przed odpaleniem i pomaga w radzeniu sobie z takimi stanami jak lęk, napięcie mięśni, bezsenność, słaby nastrój, zespół jelita drażliwego, migreny, gniew, alergie, napady padaczkowe i – ogólnie – uzależnienia. THC, jako agonista i inhibitor GABA, nie tylko nie uwalnia neuroprzekaźnika, ale także blokuje GABA.

CBD, z drugiej strony, faktycznie zwiększa uwalnianie GABA, jednocześnie dając mu łatwiejszy czas wiązania z receptorem, co sugeruje mechanizm, w jaki sposób CBD zapobiega napadom padaczkowym. Sposób w jaki kannabidiol wchodzi w interakcję z GABA podobny jest do benzodiazepiny, leków przeciwlękowych takich jak Xanax i Klonopin, prawdopodobnie również wskazując na właściwości CDB redukujące stany lękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.