Osoba niewidoma na haju?

Jest tyle rodzajów haju ile ludzi na świecie, a fizyczne różnice między nami mogą oznaczać, ze doświadczenia te mogą się od siebie kompletnie różnić.

Dla osób z częściową lub całkowitą ślepotą palenie może być zupełnie innym doświadczeniem niż dla osoby, która widzi w pełni. W zależności od okoliczności może to oznaczać brak wizji lub całkowicie podwyższoną wizję.

Des Delgadillo, 23 – latek z Los Angeles, jest ślepy odkąd ukończył trzeci rok życia, a stało się to w wyniku wrodzonej jaskry.

„Chociaż moi rodzice pamiętają jak przez pierwsze trzy lata kontaktowałem się ze światem wizualnie, nie pamiętam nic z tego okresu; światło i kolor są dla mnie czysto abstrakcyjnymi pojęciami. Po raz pierwszy spróbowałem marihuany w 2011 roku w licealnej toalecie, tak jak każdy inny nastolatek. Naprawdę nie za bardzo spodobało mi się to za pierwszym razem, głównie dlatego, że osoby z którymi to zrobiłem nie były najlepszym wyborem do tego rodzaju doświadczeń. Następnym razem sięgnąłem po cannabis dopiero w czasach uniwersyteckich, w akompaniamencie o wiele lepszego towarzystwa. Pamiętam to niesamowite poczucie euforii, znajdowania zabawy we wszystkim i niesamowicie pozytywnego nastroju” – mówi Delgadillo.

Dla Delgadillo uczucie haju jest całkowicie fizyczne:

„Niestety nigdy nie doświadczyłem żadnych halucynacji wzrokowych, i dotyczy to również moich prób innych substancji, grzybów oraz LSD. Haj, którego doświadczam jest czysto cielesny. […]Czuję jakby nieważkość w klatce piersiowej, prawie jakbym się unosił. […] Moje mięśnie, które zwykle są dość napięte, relaksują się i czuję się cudownie rozluźniony.”

Nawet bez efektów wizualnych Delgadillo doświadcza podstawowego elementu przyjmowania substancji psychodelicznych i halucynogennych – czegoś, co niekoniecznie jest śmiercią ego, ale z pewnością jest grą poza granicami poczucia siebie. „Zamiast halucynacji” – mówi „mam wrażenie, że mój umysł się po prostu otwiera”.

Bardzo ciekawe spojrzenie z całkowicie innej perspektywy. Jak sądzisz? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.