Różne typy marihuany

Różne typy marihuany, czyli gatunki

Podczas wyszukiwania wiedzy na temat marihuany można natknąć się na informacje, że jest ona podzielona na dwa główne gatunki:
• cannabis indica
• cannabis sativa

Te taksonomiczne klasyfikacje, ustanowione w XVIII wieku po tym, jak naukowcy odnotowali różnice w strukturze odmian i produkcji żywicy, różnicach pod kątem wyglądu, czasu kwitnienia, plonów, a także smaku.

Wielu użytkowników cannabis oraz specjalistów z branży medycznej marihuany twierdzi, że te dwa gatunki różnią się przede wszystkim wyraźnie pod względem rodzaju efektów pierwotnych i łagodzenia objawów u osób, które je stosują.
Odmiany indica, jak uważa wiele osób, mają skłonność do wywoływania efektów sedatywnych, relaksujących i uspokajających całe ciało, a odmiany sativa oferują podnoszącą na duchu, energetyczną i mocno umysłową reakcję.

Generalnie, pacjenci potrzebujący pomocy z powodu chronicznego bólu, skurczów mięśni, stwardnienia rozsianego, nudności i fibromialgi preferują w całości działanie odmian indica. Efekty związane z odmianami sativa są dużo lepszym rozwiązaniem dla pacjentów doświadczających zmęczenia, ADHD, depresji lub innego rodzaju zaburzen nastroju.

Niektórzy naukowcy twierdzą jednak, że powszechnie akceptowana zmienność efektów pomiędzy tymi dwoma odmianami opiera się wyłącznie na przeczuciach. Taksonomowie twierdzą, że jest to efekt placebo, który nie jest zakorzeniony w rzeczywistości, ale wynika z z góry założonych oczekiwań użytkownika.
To prawda, że żadne badania naukowe nie wykazały, że indica i sativa wywołują inne efekty i wiemy, że z pewnością nie każda odmiana wpływa na pacjentów w ten sam sposób.

A wy jakie macie doświadczenia? A może chcecie podzielić się jakimiś badaniami, które czytaliście? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.