Czy Marihuana Posiada Datę Ważności?

W którymś momencie konsumpcji marihuany wszyscy zadajemy sobie pytanie: „Czy marihuana posiada datę ważności?” Może znalazłeś kilka pąków schowanych w swojej zimowej kurtce z zeszłorocznego wyjazdu na narty lub podczas zbioru swoich medycznych roślin potrzebujesz sposobu na bezpieczne przechowywanie nadmiaru pąków, dopóki nie będziesz gotowy do spożycia owoców swojej pracy.

Podobnie jak w przypadku wina czy beczki z whisky, odpowiednio wysuszone i zakonserwowane cannabis najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Chociaż nie ma stałej daty przydatności cannabis, jeśli dobrze je przechowujesz, powinny być dobre do spożycia od około sześciu miesięcy do jednego roku, zanim zaczną tracić swoją moc i smak.

Zanim jednak rozpalisz znalezioną po dłuższym czasie marihuanę, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów przechowywania cannabis.

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie marihuany?

Pleśń i grzyby występujące w marihuanie i innej materii organicznej rozwijają się w temperaturach od 25° do 30°C, więc podstawowe środki ostrożności związane z trzymaniem marihuany w chłodnym, ciemnym miejscu są wręcz zalecane. Nadmierne ciepło może wysuszyć kannabinoidy i terpeny. Kiedy te olejki eteryczne wysychają razem z materiałem roślinnym, może to prowadzić do powstania ostrego, nieprzyjemnego dymu podczas palenia marihuany.

Niższe temperatury spowalniają również proces dekarboksylacji kannabinoidów, w którym THCA przekształca się w odurzający kannabinoid THC. THC ostatecznie rozkłada się na CBN, kannabinoid o różnych efektach i właściwościach. Ponadto, ciepłe powietrze zawiera więcej wilgoci niż zimne, co prowadzi nas do następnej uwagi.

Kontrola wilgotności ma kluczowe znaczenie dla utrzymania pleśni i grzybów z dala od marihuany. Przechowywanie marihuany w kontrolowanym środowisku o odpowiednich zakresach wilgotności względnej (RH) może być trochę działaniem równoważącym, ale ogólny konsensus jest taki, aby przechowywać konopie indyjskie między 59% a 63% wilgotności względnej w celu utrzymania i wzmocnienia koloru, spójności, aromatu i smaku.

Utrzymywanie wilgotności względnej poniżej 65% zmniejsza ryzyko wystąpienia pleśni. Jeśli jednak twoja wilgotność względna spadnie zbyt nisko, ryzykujesz, że trichomy staną się kruche, a olejki eteryczne wyschną.

Ustawienia światła

Szkodliwe promienie UV niszczą wiele materiałów organicznych i syntetycznych. Podobnie jak w przypadku, gdy trawa brązowieje pod koniec długiego słonecznego lata lub gdy lakier samochodu zaczyna blaknąć, gdy nie jest on garażowany, promienie UV z czasem degradują konopie.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Londyńskim w latach 70. wykazało, że światło jest największym pojedynczym czynnikiem degradacji kannabinoidów. To samo badanie wykazało, że kannabinoidy zachowują stabilność przez okres do dwóch lat, gdy są przechowywane w odpowiednich warunkach, chociaż mogą pozostać skuteczne i bezpieczne do spożycia znacznie dłużej, ponieważ olejki eteryczne rozkładają się bardzo powoli. Przechowywanie marihuany z dala od bezpośredniego światła pomoże Ci również kontrolować temperaturę.

Kontrola powietrza

Podczas gdy marihuana potrzebuje tlenu podczas uprawy i konserwacji, przechowywanie marihuany w pojemniku, takim jak słoik z odpowiednią ilością powietrza, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jej świeżości i wierności oryginalnej formie. Zbyt mała ilość powietrza może znacznie wpłynąć na wilgotność względną, zwłaszcza jeśli pąki nie są całkowicie wysuszone przed przechowywaniem.

Z drugiej strony, zbyt dużo powietrza przyspieszy proces degradacji, ponieważ kannabinoidy i inna materia organiczna są narażone na działanie tlenu. Dostępnych jest wiele różnych ręcznych i elektrycznych pomp próżniowych do słoików, które pomogą zminimalizować ekspozycję marihuany na tlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.