Wegetatywna faza roślin marihuany

Faza wegetatywna tworzy odpowiednie podstawy do rozwoju pąków cannabis. Podczas fazy wegetatywnej małe sadzonki cannabis przekształcają się w pełnowymiarowe rośliny. Obserwowanie jak malutkie roślinki wyrastają na silne oraz dojrzałe okazy jest przeżyciem niesamowitym. Wszyscy chcemy uprawiać energiczne, zdrowe rośliny, które produkować będą świetne pąki. I właśnie o to chodzi w fazie wegetatywnej.

PODSTAWY

Faza wegetatywna rozpoczyna się, gdy sadzonka wynurza się z gleby i otrzymuje światło dzienne. Koniec tej fazy zaznacza się początkiem kwitnienia. Podczas fazy wegetatywnej rośliny cannabis rosną; ich łodygi stają się grubsze, liczba oraz wielkość liści wzrasta. Hodowcy chcą zapewnić, że przed rozpoczęciem fazy kwitnienia ich rośliny będą solidne i zdrowe. Odpowiednia kolejność procesu zapewnia pąkom narzędzia, których potrzebują do rozwoju odpowiedniego rozmiaru oraz osiągania najwyższej jakości.

GENETYKA ORAZ LOGISTYKA PRZESTRZENNA

Genetyka odgrywa kluczową rolę w rozwoju roślin w fazie wegetatywnej. Niektóre odmiany, takie jak odmiany kwitnące automatycznie, rosną bardzo małe (30 – 100 centymetrów). Z drugiej strony, istnieją sativy, które osiągają wysokość do 4 metrów. Odmiany, w których dominuje indica rosną krótsze i bardziej krzaczaste niż sativy. Hodowcy indoor zazwyczaj nie biorą się nawet za czyste sativy, ponieważ zazwyczaj rosną one zbyt duże, szczególnie jeśli nasza przestrzeń jest ograniczona. Wybór odpowiedniej genetyki do uprawy jest pierwszym i najważniejszym krokiem.

Aby lepiej kontrolować wysokość roślin, możesz również wykorzystywać techniki trenowania roślin, takie jak topping, SOG, ScrOG. Stosowanie tych metod należy zaplanować z wyprzedzeniem, aby dać roślinom wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do zmian. Ważne jest, aby pamiętać, że rośliny konopi rozciągają się znacznie w fazie kwitnienia. Indici zazwyczaj rozciągają się mniej niż sativy – które swoją drogą mogą wręcz eksplodować i nawet potroić swą wysokość po rozpoczęciu fazy kwitnienia.

MEDIUM UPRAWY

Rośliny cannabis kwitną w różnych podłożach. Wielu hodowców lubi stawiać na najbardziej sprawdzony i najstarszy sposób, czyli glebę. Korzenie roślin wchłaniają z gleby różnego rodzaju niezbędne składniki odżywcze, pozwalając roślinom rosnąć. Można stosować różne mieszanki gleby, które różnić będą się od siebie jakością.

Dwa główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem gleby to poziom retencji wody oraz tekstura.

Gleba musi być w stanie zatrzymywać wystarczającą ilość wody, aby korzenie mogły z czasem przyswajać składniki odżywcze. Jeśli gleba jest zbyt gęsta, korzenie nie otrzymają tyle tlenu ile potrzebują, a rośliny zachorują. Tekstura gleby powinna być bogata oraz ciemna, ale zdecydowanie nie błotnista. Wiele mieszanek glebowych jest wstępnie nawożonych, co zwykle nie jest dobre dla roślin cannabis.

SKŁADNIKI ODŻYWCZE

Podczas fazy wegetatywnej, rośliny wymagają znacznych ilości azotu. Wielu hodowców wybiera nawozy o stosunku azot-fosfor-potas wynoszącym 2-1-1 (NPK). Największym błędem popełnianym przez początkujących hodowców jest nadmierne nawożenie roślin. W przypadku nadmiernego nawożenia krawędzie liści zaczynają brązowieć i wykazywać toksyczność substancji odżywczych. Rzadko zdarza się, aby rośliny cannabis były niedostatecznie nawożone podczas pierwszych etapów fazy wegetatywnej, ale jeśli rośliny wyglądają nieco słabiej, a kolor ich roślin jest blady – być może nadszedł czas aby zaopatrzyć się w dodatkowe składniki odżywcze.

OŚWIETLENIE

Podczas fazy wegetatywnej, rośliny rozwijają duże liście, które pochłaniają światło i zamieniają je w energię poprzez proces fotosyntezy. Wśród hodowców panuje niepisany konsensus, zgodnie z którym odmiany fotoperiodowe powinny poddawane ekspozycji na 18 godzin światła oraz 6 godzin ciemności w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Po rozpoczęciu fazy kwitnienia cykl światła zmienia się z 18-6h na 12-12h.

Ta zmiana sygnalizuje roślinom, że nadszedł czas na kwitnienie. Odmiany kwitnące automatycznie nie działają w taki sam sposób jak rośliny fotoperiodowe. Mogą one otrzymywać nawet 22 godziny światła każdego dnia. Niektórzy hodowcy w swoich raportach zgłaszają osiąganie super wynikach przy 24 godzinach światła. Jednak większość osób uprawiających odmiany automatyczne daje im co najmniej dwie do sześciu godzin ciemności.

TEMPERATURA

Kiedy temperatura jest zbyt niska, rośliny stagnują wzrost i mogą przyciągać do siebie różnego rodzaju szkodniki oraz choroby. Kiedy temperatura jest zbyt wysoka, wzrost roślin się zatrzymuje, liście wysychają, a rośliny rozciągają się w niepożądany sposób. Podczas cyklu światła, rośliny otrzymywać temperaturę znajdującą się w przedziale 23-28°C. Podczas cyklu ciemności optymalne temperatury to 20-24°C. Cannabis uprawiane outdoor może otrzymywać nawet do 35°C, ponieważ korzenie roślin umieszczone są głęboko w ziemi, gdzie jest przyjemnie oraz zimno.

PODLEWANIE

Woda zawsze musi posiadać odpowiedni poziom pH. Korzenie są w stanie wchłaniać niezbędne składniki odżywcze tylko, jeśli poziom pH jest odpowiedni. Optymalny poziom pH dla gleby wynosi 6-7, a dla ustawień hydroponicznych 5,5-6,5. Słowa nie ąs w stanie podkreślić, jak ważny jest odpowiedni poziom pH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.