Lekarze ostrzegają przed stosowaniem marihuany podczas ciąży

nowe-leczenie-uprawianie-sadzenie-nasion-nasiona-marihuanymedyczna-marihuana

Ostrzeżenie: Stosowanie marihuany podczas ciąży oraz karmienia piersią stwarza potencjalne szkody.

Ta wiadomość będzie umieszczana na produktach medycznej i rekreacyjnej marihuany, oraz zamieszczana gdziekolwiek marihuana jest sprzedawana.

American Medical Association uzgodniło w poniedziałek, że dążyć będzie do przepisów wymagających takiego ostrzeżenia przy produktach rekreacyjnych i medycznych zawierających marihuanę.
Decyzja została podjęta na podstawie badań sugerujących, że stosowanie marihuany może być związane z niską masą urodzeniową, przedwczesnym porodem, czy zaburzeniami zachowań u dzieci.

Krytycy twierdzą, że dowody szkodliwego działania marihuany są zbyt słabe. Zwolennicy zgadzają się z tą tezą mówiąc, że potrzebujemy więcej badań na ten temat, ale lepiej zachować ostrożność niż potem płakać po szkodzie.

Istnieją podobne ostrzeżenia dotyczące alkoholu i tytoniu. „Więc dlaczego nie zrobić tego samego z marihuaną, zwłaszcza, że jest ona najczęściej stosowanym i nielegalnym narkotykiem podczas ciąży,” powiedziała doktor Diana Ramos, lekarz z Los Angeles, American College of Obstetricians and Gynecologists.

Jest o wiele więcej naukowych dowodów dowodzących szkodliwości alkoholu i tytoniu, niż marihuany, ale także nie udowodniono, aby stosowanie marihuany było bezpieczne podczas ciąży lub karmienia piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.