Brytyjskie Noworodki Biorą Udział w Badaniu Cannabis

Brytyjskie noworodki jako pierwsze na świecie dołączają do badań nad cannabis.

Szpital w Norwich bierze udział w ogólnoeuropejskiej próbie wykorzystania składników roślinnych w celu przeciwdziałania ryzyku wystąpienia drgawek i uszkodzenia mózgu.

Noworodek, który urodził się przez cesarskie cięcie w szpitalu w Norwich, był pierwszym dzieckiem na świecie, które przystąpiło do badania dotyczącego leczenia za pomocą cannabis.

Badanie jest pierwszym krokiem do tego, co według naukowców może pewnego dnia doprowadzić do rutynowego stosowania leku na bazie konopi indyjskich w opiece nad noworodkami, aby pomóc dzieciom zagrożonym napadami i uszkodzeniem mózgu.

Dziecko, Oscar Parodi, urodziło się w szpitalu uniwersyteckim w Norfolk i Norwich (NNUH). Chłopiec urodził się niespodziewanie w złym stanie i musiał zostać przeniesiony na oddział intensywnej terapii noworodków, gdzie przez 72 był poddawany intensywnej terapii.

Jego matka, Chelsea Parodi, z Watton w Norfolk, powiedziała: „Po porodzie zwrócono się do mnie o wzięcie udziału w tym badaniu i skonsultowałam się z mamą oraz bratem szkolącym się na ratownika medycznego. Było ciężko, ale chciałam zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc mojemu synkowi. Oscar był w szpitalu przez dziewięć dni i był monitorowany przez całą dobę ”. Parodi powiedziała, że ​​jej syn „radził sobie fantastycznie”.

Badanie ma na celu sprawdzenie, czy lek jest bezpieczny i skuteczny w zmniejszaniu stopnia uszkodzenia mózgu u niemowląt ze schorzeniem noworodkowej niedotlenienia niedokrwiennej encefalopatii (HIE).

Profesor Paul Clarke, konsultant neonatolog w NNUH, powiedział, że na oddziale intensywnej terapii dla noworodków było wiele emocji. „To pierwszy raz, kiedy lek na bazie konopi indyjskich został przetestowany dożylnie na ludzkich dzieciach. Mamy nadzieję, że będzie on dobry w zapobieganiu napadom i ochronie mózgów noworodków z HIE.

„Od zawsze otrzymujemy dobre wsparcie od rodzin, które chcą wziąć udział w badaniach nad naszą [jednostką] i często robią to z altruistycznego punktu widzenia, aby pomóc przyszłym dzieciom. Jedną z atrakcji tego badania dla rodziców jest dokładniejsze monitorowanie mózgu dzieci w ramach badania, ponieważ do badań tych dzieci używany jest bardziej zaawansowany monitor fal mózgowych. Daje to rodzicom większą pewność, że wszelkie ewentualne napady zostaną wykryte”.

W badaniu uczestniczy również drugie dziecko, które urodziło się w tym samym szpitalu. Dzieci biorące udział w badaniu otrzymują standardową terapię hipotermią z powodu HIE, w której całe ciało jest schładzane do 33,5°C, a także pojedynczą dawkę badanego leku lub placebo, a następnie wykonywane są odpowiednie testy, mające na celu pomiar poziomu leku we krwi.

Badanie, w którym lek jest podawany dożylnie i w którym pierwsze dzieci biorące udział w badaniu otrzymują tylko jedną trzydziestą zwykłej dawki, obejmuje inne oddziały intensywnej terapii noworodków w Wielkiej Brytanii i innych miejscach w Europie i potrwa rok.

Dzieci biorące udział w badaniu otrzymają pojedynczą dawkę badanego leku lub placebo tak szybko, jak to możliwe, w ciągu 12 godzin od urodzenia.

Terapeutyczny składnik leku występuje naturalnie w roślinach cannabis i jest ekstrahowany w ściśle kontrolowanych warunkach, aby zapewnić, że zawartość tetrahydrokannabinolu (THC), który powoduje „haj”, jest minimalna.

Clarke dodaje: „Jak w przypadku każdego badania nowego leku, mogą wystąpić nieoczekiwane skutki uboczne i nieznane ryzyko. Mając to na uwadze, badanie zostało starannie zaprojektowane, aby było jak najbardziej bezpieczne, dlatego na początku podajemy dzieciom niewielką dawkę i monitorujemy je jeszcze dokładniej niż zwykle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.