Wykorzystanie Składników Cannabis w Szczepionce na COVID-19

Wykorzystanie składników roślin cannabis w nowej szczepionce na COVID-19.

Naukowcy specjalizujący się w chorobach zakaźnych z University of Saskatchewan w Kanadzie zwracają się ku marihuanie, tworząc nowego kandydata na szczepionkę przeciwko wirusowi COVID-19. Zespół badawczy twierdzi, że antygen pochodzenia roślinnego może być łatwiejszy do komercyjnej produkcji na szeroką skalę niż antygeny zwierzęce.

Zyus Life Sciences, firma medyczna zajmująca się konopiami indyjskimi z siedzibą w Saskatoon w stanie Saskatchewan, określi, czy związki na bazie konopi mogą odegrać rolę w walce z nowym koronawirusem, który powoduje COVID-19. W zeszłym roku firma otrzymała licencję od Health Canada na opracowywanie produktów medycznych na bazie cannabis.

Zyus Life Sciences nawiązało współpracę z Międzynarodowym Centrum Szczepionek na Uniwersytecie Saskatchewan w celu opracowania białek dla kandydata na szczepionkę przy użyciu rośliny konopi. Jest to jedna z wielu prób w wyścigu o skuteczną szczepionkę.

Biorąc pod uwagę róg obfitości leków, które są badane w poszukiwaniu „lekarstwa” na COVID-19 – w tym wszystkiego, od hydroksychlorochiny po lek remdesivir – naukowcy nieuchronnie zwrócili się do konopi indyjskich jako potencjalnego elementu budulcowego dla realnego kandydata na szczepionkę.

Jak to działa?

„Mieliśmy platformę białkową, nad którą pracowaliśmy przez wiele lat, zanim znaleźliśmy się w świecie cannabis…” mówi dyrektor generalny Zyusa, Brent Zettl. „Zadałem [naszemu zespołowi] pytanie:„ czy myślicie, że możemy wyprodukować szczepionkę tego typu białka przy użyciu innego systemu roślinnego?”

Zettle wyjaśnił, że jego zespół pracuje z dwoma typami różnych związków chemicznych. Jeden jest wykonany z rośliny konopi, a drugi z innej rośliny. Związki są używane do produkcji białka, które można wykorzystać jako kandydata na szczepionkę COVID-19.

„Informacje genetyczne, które opracowaliśmy, znaleźć rzeczywisty antygen, który działałby jak szczepionka – to właściwie nici białka. Więc bierzemy to DNA, a następnie projektujemy je w roślinie, a następnie roślina może wytwarzać to samo białko”- dodał Zettl.

Według Zettl związki pochodzenia roślinnego mogą być potencjalnie bardziej skuteczne niż związki pochodzenia zwierzęcego ze względu na łatwiejszą zdolność roślin do klonowania białek. Rośliny są zaskakująco wydajne w produkcji białek. Związki pochodzenia roślinnego są lepsze dla wydajności operacyjnej na dużą skalę. Ponadto białka roślinne mogą być bardziej atrakcyjne dla coraz większej, wegańskiej populacji w USA.

Dr Paul Hodgson, starszy menedżer w VIDO-InterVac, powiedział CBC News, że tak naprawdę nikt nie wie, jaki będzie ostateczny kandydat na szczepionkę, na tak wczesnym etapie dochodzenia. Ale z każdą próbą szczepionki wiemy więcej o wirusie i o tym, jak można go powstrzymać.

Implikacje Antyszczepionkowców

Ze względu na to, że antyszczepionkowcy zdobywają dominację na platformach takich jak Facebook – skuteczność szczepionek przeciwko nowemu koronawirusowi COVID-19 będzie prawdopodobnie kwestionowana. Według CTV News, duża liczba osób zwalczających szczepienia sprzeciwia się już jakiejkolwiek szczepionce przeciwko COVID-19.

Jednak zespół naukowców na to również ma sposób. Na przykład, społeczność CBD często pokrywa się ze społecznością przeciwników szczepień.

W przeszłości VIDO-InterVac wyprodukowało dwie szczepionki przeciwko koronawirusowi pochodzenia zwierzęcego, jedną dla bydła, a drugą dla świń. Firma posiada tytuł pierwszego laboratorium w Kanadzie, które posiadało kandydata na szczepionkę do testów na zwierzętach, według CBC News. Laboratorium VIDO-InterVac otrzymało w marcu zeszłego roku dotację w wysokości 23 milionów dolarów z funduszy federalnych na wsparcie badań związanych z COVID-19. Sądząc po długiej liście osiągnięć laboratorium badawczego w przeszłości, VIDO-InterVac może znowu znaleźć rozwiązanie.

Składniki konopi mogą okazać się przydatne zarówno w przypadku kandydatów na szczepionki, jak i innych rodzajów leków, których celem jest łagodzenie objawów nowego koronawirusa. W wyścigu o szczepionkę przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19, prawdopodobnie pojawi się więcej możliwości związanych z konopiami indyjskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.