Badania: Marihuana i zapalenie oskrzeli

Co badania mówią o stosowaniu marihuany podczas zapalenia oskrzeli?

Jakiś czas temu zorganizowano komisję, której głównym zadaniem było przeanalizowanie szerokiego zbioru dostępnych badań dotyczących marihuany. Postanowiono dokładnie określić, jakie korzyści może przynieść marihuana w odniesieniu dla ludzkiego zdrowia. Oprócz tego, zadaniem było również odkrycie dowodów na jej szkodliwe efekty na nasze zdrowie.

Publikacja, „The Health Effects of Cannabis and Cannabinoids: The Current State of Evidence and Recommendations for Research” przeanalizowała wszystko, od raka, stany bólowe, aż po ryzyko uzależnienia.

Ze względu na to, że pod lupą znalazły się dziesiątki tysięcy badań, jest to najlepsze podsumowanie w jakim można znaleźć jakiekolwiek dowody łączące marihuanę z zapaleniem oskrzeli.

Czy marihuana może być korzystna przy zapaleniu oskrzeli?

Zgodnie z tym badaniem, chroniczni użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na problemy z płucami. Palenie marihuany może w najgorszym wypadku wywoływać przewlekły kaszel jak i zwiększoną produkcję flegmy.

To, co odkryła komisja to to, że długoletni palacze marihuany mogą mieć tendencję do rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli. Co też oznacza, że palenie marihuany podczas tej choroby może nie być najlepszym rozwiązaniem. Ale palenie czegokolwiek co gromadzi drobne cząsteczki w drogach oddechowych zwiększa ryzyko infekcji.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek problemy ze swoimi płucami, prawdopodobnie powinieneś wybrać inne sposoby przyjmowania marihuany – palenie nie jest dla ciebie najlepszą możliwą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.