25 procent pacjentów z rakiem stosuje marihuanę

Prawie 25 procent pacjentów z rakiem z Seattle stosuje marihuanę.

Nowe badanie dotyczące pacjentów cierpiących na raka w Seattle pokazało, że prawie 25 procent z nich stosuje cannabis jako główną formę leczenia.

Nowe badanie dotyczące pacjentów cierpiących na raka wykazało, że około jedna czwarta z nich stosuje cannabis. Zespół naukowców przeprowadził wywiad z 926 pacjentami, którzy leczeni byli w Seattle Cancer Care Alliance. Wyniki pokazały, że 24 procent pacjentów stosowało marihuanę w ciągu ostatniego roku, a 21 procent korzystało z niej w ciągu ostatnich 30 dni. Sześćdziesiąt sześć procent zgłosiło stosowanie cannabis w pewnym momencie swojego życia. Wyniki opublikowano w Cancer, czasopiśmie medycznym prowadzonym przez American Cancer Society.

Respondenci mówili, że legalizacja była jednym z głównym powodów, dla których zainteresowali się takim leczeniem. Ma to oczywiście sens. Jeśli cannabis jest legalne w twoim miejscu zamieszkania, oznacza to, że nie ma żadnych konsekwencji prawnych związanych z jej stosowaniem, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że z niego skorzystasz.

Większość badanych pacjentów z chorobą nowotworową powiedziała, że prosiła swojego onkologa lub innego lekarza o informacje na temat cannabis, ale ich nie uzyskali. Zamiast tego musieli rozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną.

Oczywiście nie ma przepisów zakazujących lekarzom rozmawiania z pacjentami na temat marihuany, jednak brakuje im wiedzy popartej odpowiednimi badaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.