Znaczenie Temperatury w Uprawie Roślin Marihuany

Rośliny konopi nie wymagają zbyt wiele. Wszystko, czego potrzebują, to trochę wody, światła, składników odżywczych i miejsca do wzrostu. Jednak spośród wszystkich niezbędnych czynników wilgotność i temperatura są prawdopodobnie najważniejsze.

Możesz stworzyć fantastyczne środowisko dla swojej rośliny, ale nadal nie będzie działać, jeśli temperatura nie będzie w odpowiednim zakresie.

Krótko mówiąc, wymagają temperatur podobnych do nas, ludzi. Czują się nieswojo, jeśli jest za ciepło lub za zimno. Ponadto potrzebują środowiska, które nie jest ani zbyt wilgotne, ani zbyt suche — po prostu idealnej równowagi, której potrzebujemy my, ludzie.

Prostym sposobem na sprawdzenie, czy temperatura i wilgotność są w odpowiednim zakresie, jest wejście do pomieszczenia do uprawy i sprawdzenie, jak się czujesz. Jeśli temperatura jest dla Ciebie za wysoka, roślina jest za wysoka. Podobnie, jeśli w pomieszczeniu do uprawy jest dla ciebie za zimno, rośliny również będą miały problemy.

Jeśli wyhodowałeś kilka roślin konopi, wiesz już, jak ważna jest temperatura i wilgotność. Są nie tylko niezbędne na etapach wzrostu, ale nie można ich ignorować również podczas etapów suszenia i dojrzewania.

Krótko mówiąc, temperatura i wilgotność mogą być twoimi najlepszymi przyjaciółmi, jeśli chcesz wyhodować oszałamiające pąki konopi.

Najlepsze warunki do uprawy konopi

Rośliny konopi wymagają różnych temperatur na różnych etapach wzrostu. Tak więc, podobnie jak zmiany temperatury wraz z porami roku, musisz naśladować je w swoim pokoju do uprawy.

Prawie każda roślina konopi poradzi sobie bardzo dobrze, jeśli temperatura będzie utrzymywana w zakresie od 20°C do 28°C lub od 68°F do 82°F. Oczywiście te temperatury są dobre podczas gdy światła są włączone, ponieważ z drugiej strony – rośliny wolą niższe temperatury, gdy światła są wyłączone. Jest to podobne do tego, jak my, ludzie, lubimy chłodne powietrze podczas snu w nocy.

Oto zestawienie optymalnych temperatur dla każdej fazy wzrostu, abyś wiedział, jak dostosować temperatury, aby uzyskać najlepsze rezultaty:

Etap sadzonki

Sadzonki preferują lekko ciepłe temperatury w zakresie od 20°C do 28°C lub od 68°F do 82°F. Ponadto upewnij się, że wilgotność nie jest zbyt niska.

Etap wegetatywny

To wtedy rośliny wciąż rosną, niezależnie od tego, czy są to sadzonki, czy lekko dojrzałe rośliny. Zasadniczo rośliny, które nadal są w cyklu światło/ciemność 18/6, są w fazie wegetatywnej, chyba że uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, ponieważ cykle światła nie mają dla nich większego znaczenia.

Podczas fazy wzrostu rośliny konopi będą wymagały nieco wyższej temperatury. Wszystko w zakresie od 20°C do 28°C lub od 68°F do 82°F sprawdzi się idealnie.

W miarę postępu w fazie wegetatywnej rośliny będą w stanie wytrzymać wyższe temperatury w zakresie od 20°C do 30°C lub od 68°F do 86°F w ciągu dnia.

Należy jednak zachować ostrożność, gdy temperatura przekracza 28°C, ponieważ rośliny będą miały problemy z niewystarczającą wentylacją. Słaba wentylacja może spowodować powstawanie gorących punktów, a rośliny odczują ciepło szybciej, niż możesz sobie wyobrazić.

Rośliny pokochają to, gdy temperatura spadnie, gdy światła są wyłączone.

Nie dotyczy to roślin rosnących na zewnątrz, ponieważ są one bardziej odporne i lepiej znoszą wahania temperatury niż większość roślin domowych.

Faza kwitnienia

To wtedy rośliny zaczynają wypuszczać słupki, które ostatecznie zamieniają się w duże pąki. Na tym etapie rośliny preferują niższe temperatury w zakresie od 18°C do 26°C lub od 65°F do 80°F.

Niższe temperatury pomagają roślinom rozwijać większe pąki z większą produkcją terpenów. W rezultacie pąki są gęste, bardziej kolorowe i wydzielają lepszy zapach.

Na przykład wielu hodowców zastanawia się, jak sprawić, by ich pąki zmieniły kolor na fioletowy. Chociaż zależy to od genetyki, wiele fioletowych odmian pozostaje zielonych nawet w późnych fazach kwitnienia, głównie z powodu temperatury. Dlatego obniżenie temperatury o co najmniej 8°C do 10°C między cyklami światła i ciemności może wydobyć żywe fioletowe kolory, jeśli masz fioletową odmianę.

Nawet jeśli rośliny mogą przetrwać wysokie temperatury w fazie wegetatywnej, temperatury podczas fazy kwitnienia muszą być możliwie najniższe. Jest to niezbędne, ponieważ cała twoja ciężka praca zależy od tego ostatniego etapu.

Od rozwoju i gęstości pąków po trichomy i zapach, niskie temperatury mają do odegrania kluczową rolę. Wysokie temperatury powyżej 28°C zmniejszają moc i kannabinoidy oraz zmuszają terpeny do odparowania. Staraj się utrzymywać stałą temperaturę w zakresie od 18°C do 27°C w ciągu dnia, ale w nocy powinna ona spadać. Jednak upewnij się, że temperatura nie spadnie poniżej 15°C.

Krótko mówiąc, rośliny dobrze sobie poradzą, jeśli temperatura będzie stale utrzymywać się na poziomie 25°C przez cały okres kwitnienia. Nie musisz mieć obsesji na punkcie temperatur, ale staraj się utrzymywać je poniżej 26°C tak często, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.