Przesadzenie Roślin Marihuany

Kiedy byłeś małym dzieckiem, prawdopodobnie spałeś w kołysce, potem przeniosłeś się do małego łóżka, a ostatecznie przeniosłeś się do dużego łóżka. Pomyśl o pojemniku z rośliną jako o jej łóżku. W miarę wzrostu roślina musi przenosić się z małego pojemnika do większego, aż osiągnie fazę kwitnienia.

Tutaj wkracza przesadzanie. Bez tego ryzykujesz wzrost rośliny w małym pojemniku lub utratę wielu składników odżywczych w wyniku drenażu — oba te czynniki mogą stanowić problem dla wzrostu rośliny i ostatecznego plonu.

Czym więc jest przesadzanie i jak je wykonać?

Kiedy uprawiasz marihuanę w doniczce, z czasem roślina przerośnie pojemnik, gdy rozwiną się korzenie, a roślina będzie rosła. Dlatego musisz przenieść roślinę do większego pojemnika, który będzie w stanie utrzymać ją do następnego etapu wzrostu. W idealnej sytuacji większość hodowców robi to co najmniej trzy razy podczas cyklu wzrostu rośliny, ale można to zrobić dwukrotnie, jeśli roślina jest szczęśliwa i nie wykazuje żadnych oznak przywiązania do korzeni.

Proces przenoszenia rośliny z jednej doniczki do drugiej nazywa się przesadzeniem.

Jeśli uprawiasz konopie w pojemniku z ziemią, najprawdopodobniej zaczniesz od kiełkowania nasion w pojedynczym kubku lub między papierowymi ręcznikami. Gdy sadzonka się rozwinie, przesadzasz ją do małej doniczki, a po kilku tygodniach do większej.

Dlaczego musisz przesadzać konopie indyjskie?

Przesadzanie konopi ma kluczowe znaczenie dla zdrowego wzrostu roślin, ale dlaczego? Ponieważ musisz upewnić się, że twoja roślina ma wystarczająco dużo miejsca w strefie korzeniowej dla odpowiedniego rozwoju korzeni.

Na przykład, jeśli uprawiasz marihuanę w mniejszej doniczce, może się ona zakorzenić, gdzie korzenie zamieniają się w bryłę korzeniową i nie mogą dalej rosnąć. Może to prowadzić do różnych problemów w roślinie, począwszy od niedoborów składników odżywczych, ponieważ korzenie nie mogą prawidłowo wchłaniać składników odżywczych. Ponadto mała bryła korzeniowa zatrzyma dalszy wzrost rośliny. Ostatecznie blokada korzeni może doprowadzić do śmierci rośliny.

Na szczęście diagnoza marihuany związanej z korzeniami jest łatwa — szukaj następujących objawów:

• Karłowaty nowy wzrost
• Powolny rozwój pąków
• Pędy stają się czerwonobrązowe
• Niedobór składników odżywczych
• Opadające i więdnące liście
• Rozciąganie roślin
• Nietypowe plamy i przebarwienia na liściach.

Wręcz przeciwnie, jeśli korzenie mają wystarczająco dużo miejsca do rozwoju, mogą wydajniej wchłaniać składniki odżywcze i wodę, wspierając energiczny wzrost roślin. Ostatecznie doprowadziłoby to do owocnego plonu, zarówno pod względem jakości, jak i ilości.

Ponadto przesadzanie konopi we właściwym czasie może pomóc udoskonalić cykl podlewania. Przy odpowiednim rozmiarze pojemnika nie trzeba podlewać rośliny więcej niż to konieczne, aby zapewnić korzeniom odpowiednią ilość składników odżywczych i wody — coś, co nie byłoby możliwe, gdyby pojemnik był zbyt mały lub zbyt duży.

Kolejną niewielką zaletą przesadzania konopi jest to, że roślina się nie przewraca. Na przykład, jeśli roślina konopi rośnie zbyt wysoka i szeroka, ale pojemnik jest mały, roślina może zgiąć się pod własnym ciężarem i przewrócić.

Dlaczego nie możesz przesadzić konopi do największej doniczki?

Przesadzasz marihuanę, aby korzenie miały wystarczająco dużo miejsca do rozwoju, więc dlaczego nie posadzić marihuany w największym pojemniku, zamiast przesadzać ją trzy razy?

Niestety, nie możesz tego zrobić, ponieważ chociaż przesadzanie brzmi jak ciężka praca, jest to kluczowe, ponieważ uprawa w końcowym pojemniku może powodować różne inne problemy dla wzrostu rośliny.

Pierwszym problemem związanym z uprawą konopi w dużym pojemniku są problemy z podlewaniem. Kiedy podlewasz roślinę, większość wody i roztworu odżywczego nie dociera do małej bryły korzeniowej rośliny, więc będziesz musiał to zrekompensować, podlewając coraz więcej.

Może to również powodować inne problemy, takie jak niedobór składników odżywczych w roślinie, a nawet wpływać na zdrowie gleby z powodu nadmiernego podlewania.

Kiedy dodasz do gleby dużo składników odżywczych – więcej niż to konieczne – gleba zostanie nasycona składnikami odżywczymi, a gdy korzeń rozszerzy się w tej glebie, może zacząć gnić lub doświadczać problemów z pH, przechodząc w inne problemy.

W wielu przypadkach przesadzanie konopi do zbyt dużego pojemnika może nawet spowolnić wzrost rośliny!

Jak często należy przesadzać konopie indyjskie?

Jeśli kiełkujesz nasiona przy użyciu ręczników papierowych lub pojedynczego kubka, pierwszym przeszczepem będzie przeniesienie sadzonek do małej doniczki. Poza tym musisz obserwować roślinę i określić, kiedy trzeba ją przesadzić do następnego pojemnika.

Pamiętaj, że nie możesz wcześniej zaplanować przesadzania, ponieważ zależy to całkowicie od tego, jak roślina rośnie i kiedy wyrośnie z pojemnika.

Kiedy sadzonki będą gotowe do ponownego przesadzenia, możesz przesadzić je do pojemnika pośredniego lub pojemnika końcowego. Zaleca się przesadzanie najpierw do pojemnika pośredniego, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym.

Przesadzanie do pojemnika pośredniego pomoże korzeniom wchłonąć wszystkie składniki odżywcze i wodę przy minimalnych stratach, a jednocześnie pozwoli ci opanować cykl podlewania od mokrego do suchego.

Jeśli jesteś doświadczonym hodowcą, możesz przesadzić go do ostatecznego pojemnika. Należy pamiętać, że ten proces jest ważny tylko dla roślin fotoperiodycznych, ponieważ w ogóle nie trzeba przesadzać automatycznie kwitnących roślin.

Następny przeszczep nastąpi, gdy roślina konopi będzie gotowa do kwitnienia. Musisz przesadzić go do ostatniego pojemnika, zanim zmienisz cykl światła z 18/6 na 12/12.

W przypadku większości hodowców uprawiających konopie fotoperiodyczne, dwu- lub trzykrotne przesadzenie wystarczy, ale w niektórych przypadkach, w zależności od odmiany i lokalnego klimatu, konieczne może być ponowne przesadzenie.

Kiedy jest najlepszy czas na przesadzanie marihuany?

Jak wspomniano wcześniej, nie można z góry zaplanować harmonogramu przesadzania roślin konopi; zamiast tego musisz zrozumieć wzrost rośliny i odpowiednio postępować. Istnieją jednak trzy przypadki, w których musisz przesadzić konopie, a są one następujące:

• Przesadzenie sadzonki do ich pierwszej doniczki
• Sadzonki doniczkowe przesadzamy do pojemników pośrednich
• Przesadzanie do finalnej donicy przed przejściem do kwitnienia.

W razie potrzeby możesz przesadzić swoją marihuanę mniej lub bardziej, ale tylko w fazie sadzenia i wegetacji. Przesadzanie podczas kwitnienia to zawsze zły pomysł. Ponadto podczas przesadzania należy to robić ostrożnie, aby uniknąć szoku związanego z przeszczepem. Więcej na ten temat później.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas przesadzania

Musisz wziąć pod uwagę różne aspekty rośliny, aby określić najlepszy czas na przeszczep, takie jak:

1. Liczba liści

Zwykle sadzonki posadzone w małych pojemnikach są gotowe do kolejnego przesadzenia do pojemnika pośredniego, gdy wykiełkują 4 do 5 zestawów liści. Pamiętaj, że zależy to od odmiany, którą uprawiasz, więc postępuj zgodnie z nią.

2. Rozwój korzeni

Kolejnym czynnikiem jest rozwój korzeni. Tak, sprawdzanie korzeni wydaje się trudne, gdy uprawiasz w glebie, ale oto trik: sprawdź dno pojemnika i otwory drenażowe. Jeśli zauważysz, że któryś z korzeni wyrasta z otworów, twoja roślina przerosła pojemnik i powinieneś ją przesadzić.

Dodatkowo należy również sprawdzić kolor korzeni. Zdrowe korzenie są wyraźnie białe, ale jeśli zauważysz jakiekolwiek przebarwienia lub ciemnienia, może to być oznaką blokady korzeni. Również w tym przypadku należy natychmiast przesadzić marihuanę.

3. Koniec fazy wegetatywnej

Trzecim czynnikiem jest gotowość rośliny do kwitnienia. Musisz przenieść roślinę do ostatniego pojemnika, zanim zacznie kwitnąć, aby korzenie miały dużo miejsca na rozwój podczas okresu kwitnienia.

Czy możesz przesadzić kwitnącą roślinę konopi?

W każdym razie nigdy nie należy przesadzać konopi, gdy kwitną. Podczas tej fazy roślina przeniesie swoje zapasy energii do stref pąków i nie będzie miała wystarczającej ilości energii do rozwoju korzeni.

Jeśli przesadzisz marihuanę w tym czasie, może ona doświadczyć szoku związanego z przeszczepem, co może mieć drastyczny wpływ na rozwój pąków i plony rośliny. Ponadto roślina nie będzie miała wystarczającej ilości energii, aby wyzdrowieć z szoku, co prowadzi do większych szans na obniżenie plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.