Wyzwania robienia interesów w Pensylwanii

Ray Boyer, partner firmy PurePenn, otworzył w McKeesport zakład produkcji farmaceutycznych kapsułek, maści, nalewek i olejków, które pacjenci posiadający recepty mogą nabyć w licencjonowanych aptekach. Wcześniej dyrektor finansowy w Bechtel zdecydował się na otwarcie PurePenn, aby stworzyć miejsca pracy w dobrze prosperującym, ale obecnie słabym gospodarczo regionie McKeesport. Zatrudniając już 25 pracowników, właściciel spodziewa się zatrudnienia około 75 pracowników, zaraz po otrzymaniu pełnej zdolności produkcyjnej. Pierwsze produkty trafią na rynek w kwietniu.

Boyer był jednym z lokalnych biznesmenów zgromadzonych na spotkaniu w ubiegłym tygodniu przez Pittsburgh Entrepreneurs Forum.
Ze względu na to, że w Pensylwanii zalegalizowano stosowanie marihuany w medycynie, celem było ułatwienie lokalnym przedsiębiorcom zrozumienia prawa, jego konsekwencji, szans i zagrożeń.

Jednak jaki był przekaz? Mimo, iż substancja jest obecnie legalna, zgodnie z prawem federalnym pozostaje nielegalna. Oznacza to większe ryzyko dla przyszłych przedsiębiorców wchodzących do handlu.

Panelista John Fetterman, burmistrz Braddock, powiedział że rynek medycznej marihuany w Pensylwanii ma wynieść 150 milionów dolarów w pierwszym roku wprowadzenia prawa.

Zarówno Boyer jak i Fetterman opowiadali o bliskim ich osobach, które cierpiały z powodu różnych stanów, a które udało się złagodzić za pomocą medycznej marihuany.
Podobnie jak Jean Novak, jedyny prawnik biorący udział w panelu, która stanowczo podkreśliła, że jej poglądy są jej własnymi, a nie poglądami jej firmy.

A jednak widzi ona sporo zagrożeń dla przedsiębiorstw: ponieważ, jak wyjaśniła, nie ma czegoś takiego jak legalna marihuana; możesz prowadzić działalność związaną z cannabis w Pensylwanii, gdzie jest ona legalna, ale twoja firma i tak jest zagrożona. Zgodnie z prawem federalnym, twoja firma może zostać zamknięta. Adwokat poszła dalej prezentując w tym zestawie zagrożeń także to, iż firmy nie mogą korzystać z oficjalnie zarejestrowanego banku i jest działalnością czysto gotówkową bez pomocy kart obciążeniowych.

Przepisy regulujące branże zezwalają na udział w biznesie wielu rodzajów firm, w tym plantatorów/ przetwórców, przychodni, testerów, firm badawczych: szpitale, uniwersytety. Boyer wspomniał, że zgodność z przepisami jest kluczowa: „Jeśli nie działasz zgodnie z przepisami, z pewnością stracisz swój biznes,” powiedział.

Panel odbył się w Pittsburgh Life Sciences Greenhouse, a poprowadził go Bill Flanagan z Allegheny Conference.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.