Leczenie dzieci medyczną marihuaną

Leczenie dzieci medyczną marihuaną? Jest to niezwykle kontrowersyjny temat, któremu przyjrzymy się w dzisiejszym artykule.

Mimo że w ciągu ostatnich kilku lat legalny dostęp do cannabis stał się o wiele łatwiejszy, większość ludzi nadal musi się nagimnastykować, aby ją zakupić. Jednak osoby, które mają szczęście mieszkać w regionie, w którym marihuana jest szeroko akceptowana, doświadczają niesamowitych historii uleczenia. Wydaje się, że z leczenia ogromne korzyści uzyskują szczególnie dzieci. Przyjrzyjmy się temu tematowi.

Podekscytowanie stosowaniem cannabis u dzieci zaczęło się od filmu dokumentalnego o Charlotte, sześcioletniej dziewczynce cierpiącej na ciężkie napady padaczkowe. Rodzice Charlotte postanowili zacząć podawać dziecko olej cannabis o wysokim stężeniu CBD, niepsychoaktywnego kannabinoidu.
…I jak widzimy w filmie, odnieśli oni niesamowity sukces. Dziecko, które przywiązane zostało do wózka inwalidzkiego i doświadczało niezwykle częstych napadów padaczki, może teraz żyć jak każde normalne oraz aktywne dziecko – napady zmniejszyły się diametralnie, do około dwóch tygodniowo.

Oczywiście badanie działania cannabis na dzieciach jest na bardzo wczesnym etapie i występuje głównie w USA, a zwłaszcza w Oregonie oraz Kalifornii, gdzie uchwalono przepisy, które zezwalają na stosowanie cannabis jako alternatywnego leczenia dzieci. Jeśli chodzi o pozostałe obszary USA lub świata, jeśli dani rodzice zdecydują się na leczenie dziecka marihuaną, pozostaje im korzystanie z czarnego rynku.

I mimo że wyniki leczenia mówią same za siebie – nawet 75 procent dzieci z padaczką jest w stanie doświadczyć pozytywnych korzyści z leczenia medyczną marihuaną, stygmatyzacja jest o wiele silniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Film dokumentalny „Stoned Kids” opowiada o przypadku małego dziecka imieniem Mykayla z Penleton, Oregon, stanu w którym medyczna marihuana jest legalna. Mykayla cierpi na białaczkę. Do niedawna była ona w śpiączce i nie mogła nic jeść. Stosowanie chemioterapii wydawało się nic nie pomagać, a nawet odwrotnie, szkodzić. Rodzice dziewczynki zdecydowali się na leczenie medyczną marihuaną. Podczas stosowania olejku cannabis o wysokim stężeniu CBD wydarzyło się coś niesamowitego, a mianowicie nastąpiła poprawa: Mykayla wydaje się teraz normalnie żyć, może wykonywać normalne czynności, a przede wszystkim – powrócił jej apetyt. Dziecko jest oczywiście nadal pod nadzorem lekarza. Rodzice mówią, że choroba jest w remisji.

Dowody, które obecnie mamy mocno sugerują, że marihuana ma dobry wpływ na łagodzenie bolesnych skutków leczenia chemioterapeutycznego. I to właśnie pokazał przypadek Mykayli. Pytanie zadane przez dokument dotyczy kwestii możliwości marihuany w leczeniu raka. Jest to interesująca teoria, ale oprócz przykładów z życia, potrzebujemy większej ilości dokładnych badań klinicznych, aby móc to w końcu jednogłośnie stwierdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.