sklep z nasionami marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, thc

Weterani napotykają trudności w dostępie do marihuany

Weterani napotykają trudności w dostępie do marihuany, TanieSianie, Tanie Sianie
A nie zezwala lekarzom na przepisywanie marihuany w stanach, w których jest to legalne..

Kiedy podpułkownik Doug Distaso wycofał się z lotnictwa w 2017 r., od swojego lekarza otrzymał on listę diagnoz medycznych związanych z wykonywaną pracą – chroniczny ból, urazowe uszkodzenie mózgu i zespół stresu pourazowego – oraz szeregiem recept na wykupienie opioidów, środków rozluźniających mięśnie i innych leków przepisywanych w celu złagodzenia doświadczanych objawów.

Jak sam mówi – ten koktajl narkotykowy sprawił, że czuł się jak odrętwiały. Jego żona była naprawdę zmartwiona, a on czuł się, jakby znajdował się w ślepym zaułku.

Sytuacja Distaso nie jest wyjątkowa. Weterani doświadczają przewlekłego bólu z częstością znacznie przewyższającą ogólną populację i często przepisywane są im opioidy, aby złagodzić doświadczane cierpienie. Wskaźniki zespołu stresu pourazowego u weteranów są dwucyfrowe, a średnio 20 weteranów umiera każdego dnia na skutek samobójstwa.

Mimo tego wszystkiego, dla amerykańskich weteranów wojskowych korzystających z opieki zdrowotnej za pośrednictwem systemu opieki zdrowotnej Departamentu Weteranów uzyskanie i używanie medycznej marihuany jest pełne blokad – nawet w stanach, które zalegalizowały jej użytek medyczny lub rekreacyjny.

Zgodnie z obecną polityką VA lekarze VA nie mogą przepisywać ani rekomendować pacjentom medycznej marihuany – w tym w stanach, w których medyczna marihuana – ze względu na status federalny leku jako substancji kontrolowanej Grupy 1.

Weterani napotykają trudności w dostępie do marihuany, TanieSianie, Tanie Sianie

W ciągu ostatnich dwóch lat system zmienił tylko swoje przepisy, umożliwiając lekarzom omawianie stosowania marihuany z pacjentami, gdy weterani proszą o informacje lub gdy ma to „znaczenie kliniczne”. Weterani jednak twierdzą, że często spotykają się z lekarzami lekceważącymi lub osądzający im, gdy temat marihuany zostaje poruszany.

Ubolewa się również brakiem badań nad tym lekiem, ale nie robi się nic w celu przeprowadzenia poważnych oraz konkretnych badań nad potencjalnymi korzyściami stosowania marihuany u weteranów walczących ze zwykłymi dolegliwościami.

Distaso, który mieszka w Waszyngtonie, dzięki marihuanie do której miał dostęp poza systemem opieki zdrowotnej VA, był w stanie zrezygnować z leków na receptę. Jego doświadczenie doprowadziło go do Veterans Cannabis Project, grupy rzeczników, która dąży do reformy w tej sprawie, gdzie jest teraz dyrektorem wykonawczym.

Jedną z opcji dla weteranów wojennych, którzy chcą uzyskać dostęp do marihuany, jest wizyta u lekarza poza systemem VA i samodzielne opłacenie lekarstwa.

Ale może to być kosztowne. Distaso mówi, że często słyszy o weteranach, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, zwłaszcza osoby niepełnosprawne, które swą chorobę zawdzięczają służbie krajowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.