Leczenie uzależnionych od opioidów za pomocą marihuany

Prezydent Overdose Prevention Society (Towarzystwa Zapobiegania Przedawkowaniom) w Vancouver zaczyna przyjmować nowe podejście odnośnie uzależnień od narkotyków.
Sarah Blythe niedawno założyła fundację High Hopes, której celem jest podawanie osobom uzależnionym od opioidów znacznie lepszą i mniej śmiertelną alternatywę, którą jak można się domyślić jest marihuana.

„Biorąc pod uwagę wiele osób uzależnionych od opioidów, które zwracają się na czarny rynek po mocniejsze alternatywy, ryzyko przedawkowania substancji każdego dnia wzrasta. Od początku roku, zanotowano prawie 10.000 przypadków przedawkowania.”

Sarah Blythe znajduje się na linii frontowej, więc dokładnie rozumie, dlaczego dostarczenie bezpiecznej alternatywy może pomóc zachować wiele żyć.

„Bardzo trudnym jest oglądanie ludzi, którzy przedawkowują i nie móc im pomóc. Nie zawsze możliwym jest całkowite odstąpienie od narkotyków. Ci ludzie przechodzą przez traumę, przez ogromny ból. Potrzebują jakiejś alternatywy.”

Zanim High Hopes ma zamiar zaoferować alternatywę, ich głównym celem jest zapobieganie przedawkowaniu. Fundacja będzie oferować bezpłatne zestawy testowe, które mogą wykryć nawet najmniejszą ilość najbardziej znanego opium na świecie, Fentanyl.

Policja w Vancouver oraz BC Ambulance Services próbuje nie komentować tego programu ze względu na brak legalizacja w tym kraju, ale poczucie optymizmu jest zdecydowanie zauważalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.