Ustawa legalizująca cannabis w Australii

Posiadanie i uprawa marihuany na własny użytek może wkrótce stać się legalna w Canberze, ponieważ zwolennicy twierdzą, że są „bardzo pewni”, że przełomowy projekt ustawy zostanie w końcu ostatecznie przyjęty.

Oczekuje się, że Zgromadzenie Ustawodawcze ACT wyda ustawę legalizującą posiadanie i uprawę marihuany do użytku osobistego w stolicy kraju.

Ustawa oferowana przez Michaela Petterssona pozwoliłaby mieszkańcom powyżej 18 roku życia na posiadanie 50 gramów konopi indyjskich i hodowanie dwóch roślin w domu.

Podczas gdy zalegalizowanie narkotyku może kolidować z federalnymi przepisami antynarkotykowymi, Pettersson we wtorek powiedział AAP, że jest „bardzo pewny”, że nie będzie żadnych problemów.

Ale w raporcie dotyczącym ustawy rząd ACT stwierdził, że nie może wykluczyć karania ludzi na podstawie przepisów Wspólnoty Narodów.

„Należy zauważyć, że nawet po uchwaleniu tej ustawy posiadanie i wzrost marihuany będzie wiązał się z pewnym ryzykiem wynikającym z interakcji między prawem terytorialnym a prawem Wspólnoty Narodów”, powiedział.

Pettersson mówi, że istnieje możliwość obrony przed karą zgodnie z prawem Wspólnoty Narodów, jeśli stosowanie jest usprawiedliwione lub uzasadnione prawem stanowym lub terytorialnym. „Prawo Wspólnoty Narodów zostało napisane z wyraźnym zrozumieniem, że istnieją pewne wyjątki”, powiedział Pettersson.

„Nie sądzę, aby szczególnie prawdopodobne było to, że rząd Wspólnoty Narodów będzie próbował walczyć z naszą ustawą”. Federalny prokurator generalny Christian Porter powiedział, że ustawa jest kwestią ACT.
Rzeczniczka naczelnego ministra ACT Andrew Barra powiedziała, że ​​rząd skonsultował się z ACT Policing i Departamentem Prokuratury Publicznej Wspólnoty Narodów.

Rzecznik federalnego ministra zdrowia Greg Hunt powiedział, że wszelkie problemy z prawem Wspólnoty Narodów były sprawą prokuratora generalnego, a rząd federalny nie poparł legalizacji marihuany do użytku rekreacyjnego.

Poprawki do oryginalnego projektu wymagają przechowywania cannabis poza zasięgiem dzieci i zakazuje osobom dorosłym używania ich w pobliżu dzieci lub uprawy w miejscach publicznych.

Pettersson powiedział, że jego motywacją do wprowadzenia ustawy było uczynienie z używania narkotyków problemu zdrowotnego, a nie przestępczego.

„Ze względu na nasze przepisy dotyczące narkotyków przyłapanie na małej ilości marihuany może zrujnować ci życie” – powiedział.

Powiedział, że marnowanie czasu na tę sprawę przez rząd federalny może być ogromną stratą.

Ale nie jest to pierwszy przypadek, w którym przepisy wprowadzone na danym terytorium kolidują z przepisami federalnymi.
W 2913 roku stolica zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci tylko po to, by rząd federalny uchylił prawo po tym, jak zaskarżono sprawę do Wysokiego Trybunału. Wcześniej w 1995 r. Terytorium Północne zalegalizowało dobrowolną eutanazję tylko po to, aby rząd federalny uchwalił później ustawę o powstrzymaniu terytoriów narodowych przed konkretnym wprowadzeniem „pomocy w umieraniu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.