Uprawa Marihuany przy Użyciu Nawozów Organicznych

Obecnie bardzo modne są produkty ekologiczne zarówno w przypadku przemysłu spożywczego i kosmetycznego; jest to coś logicznego pod kątem zarówno zdrowie ludzkie, jak i ochronę planety. Organiczna uprawa konopi to naturalny i odpowiedzialny sposób na zdrowe i pyszne kwiaty najwyższej jakości.

Oto lista produktów pochodzenia organicznego, które są niezbędne do efektywnej organicznej uprawy konopi. Nawozy organiczne i dodatki:

• Odlewy od robaków: jest to w 100% naturalny nawóz, który powstaje w wyniku hodowli robaków, procesu rozkładu, który przekształca organiczne odpady żywnościowe i organiczne odpady zwierzęce w nawóz organiczny. To bogaty w tlen nawóz idealny na fazę wzrostu.

• Guano nietoperza: odchody nietoperza; naturalny nawóz niezwykle bogaty w fosfor. Szczególnie polecany zarówno w fazie wegetatywnej, jak i kwitnienia.

• Guano ptaków morskich: naturalny nawóz otrzymywany z odchodów ptaków morskich. Ma takie same zastosowania jak guano nietoperzy, a także jest korzystny zarówno dla fazy wzrostu, jak i kwitnienia.

• Guano mącznika: odlewy mącznika mają doskonałe właściwości izolacyjne; zapobiegają parowaniu i regulują temperaturę podłoża, co z kolei zmniejsza niedobory wody i stres związany z ciepłem. Dostarcza także pożytecznych pierwiastków dla gleby i jest interesującym źródłem węgla, który aktywuje i utrzymuje życie mikroorganizmów. Jest bardzo skuteczny zarówno w fazie wegetatywnej, jak i kwitnienia.

• Hydrolizowane wodorosty: silny koktajl witaminowy dla roślin. Jest wytwarzany z wodorostów z północnoamerykańskiego wybrzeża Pacyfiku, z Nowej Zelandii, Subantarktyki, a nawet z Chin. Zawiera żelazo, jod, pierwiastki śladowe, hormony wzrostu roślin (auksyny i cytokininy), kwas abscysynowy i etylen oraz 21% organicznego potasu. Wspomaga życie mikroorganizmów w glebie i produkcję chlorofilu.

• Biowęgiel: nawóz doglebowy otrzymywany w wyniku pirolizy biomasy. Poprawia retencję wody w glebie i stymuluje obronę immunologiczną rośliny przed grzybami i pasożytami. Znacząco poprawia nawożenie gleby.

• Czarny kompost: jest to gotowa do użycia gleba zawierająca kompost koński; wzbogacający naturalny produkt zapewniający napowietrzenie i poprawiający strukturę gleby. Jest bardzo korzystny dla gleb gliniastych i działa jako doskonałe podłoże dla konopi uprawianych w doniczkach.

Minerały organiczne:

• Perlit: produkt mineralny dostępny w postaci granulatu lub proszku; piasek kwarcowy pochodzenia wulkanicznego, używany przemysłowo w temperaturach do 1200ºC. Ma neutralne pH i dużą zdolność zatrzymywania wody (4 lub 5 razy więcej niż jej waga).

• Wermikulit: produkt mineralny, który powstaje w wyniku uwodnienia minerałów bazaltowych związanych z azbestem. Wermikulit po podgrzaniu złuszcza się i jest to powód, dla którego jest zwykle sprzedawany we fragmentach. Poprawia napowietrzenie i poprawia retencję wody w glebie.

• Bazalt wulkaniczny: proszek wulkanicznej skały o zrównoważonej gęstości, który pomaga korygować i poprawiać napowietrzenie i strukturę gleby. Jest bogaty w krzemionkę i magnez i skutecznie przeciwdziała ślimakom.

• Sól Epsom: doskonałe źródło siarczanu magnezu. Generalnie wzmacnia rozwój roślin i pozytywnie wpływa na fotosyntezę.

• Zeolit: mikroporowata skała mineralna, która zwiększa natlenienie gleby, dostarcza składników odżywczych i oczyszcza glebę.

• Azomit: bezwonny nawóz mineralny, który poprawia kiełkowanie nasion konopi, rozwój korzeni, produkcję roślin i smak kwiatów.

• Kwasy humusowe i fulwowe leonardyny: leonardyna to skała mineralna o wysokim stężeniu kwasu huminowego i fulwowego, która wspomaga wzrost roślin i rozwój korzeni oraz znacznie wzmacnia układ odpornościowy roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.