Najlepszy Czas Do Zbioru Marihuany

Najlepszy czas do zbioru pąków marihuany.

Najlepszy czas na zbiory marihuany zależy od tego, jak zaplanujesz całą uprawę. Niezależnie od tego, czy uprawiasz w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, istnieje wiele różnych okoliczności, które mogą wpływać na cykl życia rośliny. Zbiór roślin we właściwym czasie zadecyduje o ich działaniu i smaku, a przede wszystkim zależy od Ciebie.

Wielu hodowców, a zwłaszcza początkujących, często niecierpliwi się w przypadku swojej uprawy.Pąki mogą wyglądać tak zachęcająco, gdy zbliżają się do końca swojego cyklu, i być może myślisz o ich wczesnym zbiorze. Choć możesz być kuszony, jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw wiedzieć, które mogą pomóc ci oprzeć się zbyt wczesnemu przerwaniu ciężkiej pracy.

Różne odmiany powinny być zbierane w różnym czasie

Jak zapewne już wiesz, istnieje wiele odmian konopi. Różne genetyki oznaczają, że rośliny konopi będą rosły i rozwijały się z różną prędkością. Cykle kwitnienia wahają się od zaledwie 6 tygodni (dominacja genów indica) do 15 lub 16 tygodni (dominacja genów sativa).

Rośliny komercyjne produkowane są w szybkim tempie, więc hodowcy regularnie wybierają odmiany o krótkim czasie kwitnienia. Większość hodowców woli odmiany, które kwitną w ciągu 7 lub 8 tygodni, ponieważ wymagają mniej konserwacji. Czas kwitnienia wynoszący 8 tygodni oznacza również, że hodowca może uzyskać 4 lub 5 zbiorów rocznie, w zależności od konfiguracji. Niektóre odmiany, takie jak Durban Poison, są idealne do uprawy na zewnątrz, więc czas ich zbiorów będzie zależał od zmian sezonowych.

Sprawdź harmonogram odmiany, którą uprawiasz. Możesz także porozmawiać z innymi hodowcami, aby dowiedzieć się, jak poszło im uprawianie Twojej odmiany. To da ci wyobrażenie o tym, ile czasu zajmuje kwitnienie, ale weź pod uwagę, że środowisko, w którym uprawiasz, również może wpływać na cykl rośliny.

Wskazówka: niezależnie od tego, czy uprawiasz w pomieszczeniu, czy na zewnątrz, dobrym pomysłem jest pogrupowanie roślin w różne odmiany. Oznaczenie doniczek nazwą i datą bardzo pomaga i nie zapomnisz, które rośliny są które.

Trichomy

Trichomy na roślinie są tym, na co zwykle patrzymy, aby zobaczyć, czy roślina jest gotowa do zbioru. Trichomy są bardzo małe i można je znaleźć na pąkach i liściach. Mogą wyglądać jak bardzo małe grzyby, z łodygą i kapeluszem w kształcie kuli.

Trichomy nadają roślinie lepkość i zawierają większość dobra, które kochamy w konopiach. Terpeny rośliny można znaleźć we włoskach i to one nadają konopiom piękny zapach. Zauważysz, jak bardzo staje się to silniejsze, gdy roślina rozwija swój pąk.

Podczas kwitnienia trichomy zaczynają rosnąć w dużych ilościach.

Zdecydowanie zaleca się zaopatrzenie się w lupę lub ręczny mikroskop z 30-50-krotnym zoomem, aby można było przyjrzeć się trichomom z bliska. Jest to naprawdę zabawne i interesujące, ponieważ wyraźnie widać wszystkie szczegóły na powierzchni pąka. Możliwość zobaczenia rozwoju tych trichomów pomoże ci ocenić, kiedy jest właściwy czas na zbiory.

Być może zauważyłeś duże ilości trichomów i zastanawiasz się, czy twoja roślina jest gotowa. Jeśli trichomy na twojej roślinie są nadal przezroczyste lub wyglądają jak szkło, twoja roślina może potrzebować więcej czasu na rozwój. Daj jej jeszcze kilka dni i sprawdź je ponownie. Pamiętaj, że kolor włosków może również zależeć od odmiany, więc weź pod uwagę również czas kwitnienia wybranych odmian.

Jeśli trichomy zmieniają kolor na złoty/bursztynowy lub stają się mętne, twoje pąki są dojrzałe i prawdopodobnie gotowe do ścięcia. Nie czekaj zbyt długo, w przeciwnym razie THC (tetrahydrokannabinol) zacznie się rozkładać. Kiedy widać dużo tych trichomów, jest to znak, że roślina dojrzewa i osiąga swój szczyt. Użyj mikroskopu z zoomem 30-50x lub szkła powiększającego.

Wskazówka: Możesz także użyć aparatu, aby powiększyć trichomy. Nie będzie tak dobry jak mikroskop, ale jeśli masz porządny aparat, nawet w telefonie, możesz być zaskoczony tym, co jesteś w stanie zobaczyć.

Słupki

Innym sposobem stwierdzenia, czy rośliny są gotowe, jest sprawdzenie słupków. Dają te same znaki co trichomy i zwykle zmieniają kolor na bursztynowy. Może się to różnić w zależności od odmiany, więc możesz chcieć skontaktować się z innym hodowcą, który wyhodował te same odmiany. Jeśli słupki są nadal białe i skierowane w górę, musisz poczekać dłużej, aż dojrzeją. Gdy zaczną ciemnieć i zwijać się, zbliżasz się do dnia żniw.

Dużo białych włosków słupka to dobry znak i oznacza, że roślina konopi nadal rozwija swoje kwiaty.

To normalne, że słupki twojej rośliny najpierw zmienią kolor na twoich górnych pąkach, ponieważ zwykle dojrzewają one, zanim pąki opadną niżej, ponieważ znajdują się bliżej źródła światła. Chcesz poczekać, aż co najmniej 50% słupków zmieni kolor.

Jeśli zauważysz, że twoje rośliny przestały wytwarzać słupki, a 60-70% wygląda na dojrzałe, pomyśl o zbiorach wkrótce. Będzie to mniej więcej optymalny zakres, jeśli chcesz zmaksymalizować zawartość THC. Roślina konopi jest prawie gotowa do zbioru, gdy jej słupki są brązowe i zwijają się do wewnątrz. Ta metoda sprawdzania jest przydatna, jeśli nie masz mikroskopu, aby powiększyć trichomy. Jednak jeśli możesz, sprawdź trichomy, ponieważ niektóre odmiany mają słupki o różnych kolorach lub mogą nie zmieniać koloru, gdy są gotowe do zbioru.

Najlepszy czas na zbiory marihuany na zewnątrz

Uprawa na zewnątrz oznacza, że rośliny są narażone na warunki zewnętrzne, które mogą wpływać na długość cyklu kwitnienia. Wiele zależy od regionu, w którym mieszkasz i klimatu, którego tam doświadczasz.

Z każdą kolejną uprawą dowiesz się więcej o warunkach na swoim terenie, więc nie poddawaj się! Pogoda może być nieprzewidywalna, ale może też zdziałać cuda w Twoim ogrodzie.

Rośliny uprawiane na zewnątrz mogą być bardzo satysfakcjonujące, ale wymagają również uwagi, aby wybrać najlepszy dzień na zbiory.

Godziny światła, które roślina otrzymuje mogą zmienić to, ile czasu będzie musiała spędzić na kwitnieniu, zanim będzie gotowa do zbioru. Na dworze, masz mniejszą kontrolę nad wzrostem rośliny, a klimat w twoim regionie również będzie miał wpływ na dojrzewanie kwiatów. Czas jest bardzo ważny, dlatego należy codziennie sprawdzać rośliny pod koniec cyklu kwitnienia.

Musisz zebrać plony, zanim nadejdzie pierwszy mróz. Materia roślinna zacznie pleśnieć lub gnić, gdy temperatura spadnie poniżej 15°C (59°F). Jeśli posadzisz zbyt późno na wiosnę, rośliny mogą nie urosnąć wystarczająco duże i silne przed rozpoczęciem kwitnienia, co ostatecznie skutkować będzie mniejszymi zbiorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.