Zakup Nasion Marihuany

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nasion marihuany?

Chociaż wielu hodowców w pomieszczeniach woli uprawiać marihuanę przy użyciu szczepek, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie własnego ogrodu od nasion. Jednym z powszechnych powodów jest zdolność nasiona do wytwarzania „korzeni palowych”, które zakotwiczają roślinę w glebie. Szczepki nie są w stanie wytwarzać takich korzeni (tylko włókniste systemy korzeniowe) i dlatego są mniej wytrzymałe i mniej zdolne do wchłaniania składników odżywczych. Korzenie te wbijają się głęboko w ziemię w poszukiwaniu wody i składników odżywczych, co jest szczególnie cenne w środowisku zewnętrznym.

Dostępna jest również większa różnorodność nasion (w przeciwieństwie do klonów), która jest idealna dla pacjentów medycznych lub każdego zainteresowanego spersonalizowaną zawartością kannabinoidów. Wiadomo, że internetowe banki nasion sprzedają nasiona od wielu hodowców i często mogą być one wysłane w dowolne miejsce na świecie, ale często różnią się od siebie jakością oraz wiążą się z ryzykiem konfiskaty. Dla osób mieszkających w krajach, w których uprawa konopi jest legalna, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nasion od lokalnych, legalnych firm zajmujących się marihuaną.

Rośliny konopi wyhodowane z nasion doświadczają mniejszego stresu, co skutkuje wyższą wydajnością, lepszą produkcją żywicy i zwiększonym prawdopodobieństwem przeżycia. Są również mniej podatne na szok związany z pobieraniem szczepek podczas przechodzenia z jednego środowiska do drugiego i lepiej nadają się do rozmnażania ze względu na szansę na roślinę męską (jeśli hodowla nie jest celem, rośliny męskie należy jak najszybciej usunąć z obszaru uprawy)

Ogrodnictwo wymaga dużo planowania, a uprawa konopi nie jest inna. Niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych nasion konopi to:

• Miejsce uprawy

Indica zajmują mniej miejsca niż sativy, co można wywieść z ich początków. Na przykład, odmiany indica powstały na obszarach o zmiennych warunkach pogodowych, przez co rośliny rosną mniejsze, szybsze i bardziej odporne. Natomiast odmiany sativa, które wywodzą się z regionów równikowych naszego globu, mają tendencję do wzrostu i wymagają więcej czasu na dojrzewanie. Dlatego odmiany indica są bardziej powszechne w uprawach indoor, a sativy w uprawach outdoor.

• Wymagania

Niektóre rośliny są bardziej wybredne niż inne. Aby uzyskać najlepszy plon, hodowcy powinni skonsultować się z bankami nasion w sprawie najlepszych praktyk uprawy określonej odmiany, w tym wymagań dotyczących składników odżywczych i średniego czasu wzrostu.

• Osobiste preferencje

Przede wszystkim, kupujący powinni kupować nasiona konopi w oparciu o własne preferencje. To idealna okazja, aby wyhodować popularne lub unikalne odmiany lub po prostu zaopatrzyć się w ulubioną.

Pozostałe nasiona z poprzednich upraw

Pozostałe nasiona z poprzednich upraw (resztki) to loteria, mogą przerodzić się w rośliny męskie lub hermafrodyty, mogą być słabe i niezdolne do kiełkowania lub podatne na stres i choroby genetyczne – lub nie.

Możliwe jest jednak określenie jakości nasion konopi na podstawie ich wyglądu. Na przykład, niedojrzałe nasiona (nasiona, które są małe, kruche, pomarszczone i jasnozielone lub szare) oraz stare nasiona (nasiona popękane i suche) mają niski wskaźnik skuteczności kiełkowania. Można je sadzić (a nawet wytwarzać kwiaty), ale nigdy nie należy ich kupować.

Zdrowe nasiona powinny być ciemnobrązowe z błyszczącym wykończeniem i bez pęknięć. Powłoka powinna być bardzo jędrna (nie powinna pękać pod niewielkim naciskiem) i powinny być przechowywane w chłodnym, ciemnym, hermetycznym pojemniku.

Nasiona feminizowane a nasiona standardowe

Wielu dystrybutorów nasion marihuany sprzedaje nasiona feminizowane za nieco wyższą cenę niż standardowe nasiona ze względu na wysiłek związany z ich produkcją i zwiększone prawdopodobieństwo wytworzenia rośliny żeńskiej. Jest to szczególnie korzystne dla hodowców prywatnych, którzy są ściśle ograniczeni liczbą roślin.

Feminizowane nasiona marihuany są produkowane przez krzyżowanie dwóch roślin żeńskich (z których jedna została zestresowana do tego stopnia, że ​​stała się hermafrodytką) lub zmuszenie jednej samicy do zestresowania i zapylania. Rezultatem jest prawie gwarantowana żeńska (inaczej hermie) roślina za każdym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.