Stany w USA, które zalegalizowały marihuanę w 2016 roku

pieniadze-podatki-marihuana

Po tym długim, burzliwym roku wyborczym, jest jedna rzecz, z której Ameryka może się cieszyć. W dniu 8 listopada, osiem stanów zalegalizowało marihuanę w obu przypadkach, rekreacyjnym i medycznym. Oznacza to, że ponad połowa Ameryki – 33 stany – zalegalizowała marihuanę.

• Kalifornia, Proposition 64

Kalifornia uchwaliła już kilka ustaw dotyczących marihuany. Jednak Proposition 64 poszła o krok dalej, dążąc do uregulowania marihuany na tym samym poziomie co alkohol.

Proposition 64 otwiera drzwi dla rekreacyjnych użytkowników marihuany powyżej 21 roku życia. Pozwala ona na posiadanie do 8 gramów marihuany, uprawę do 6 sztuk roślin oraz zezwala na przemysłową uprawę konopi.

Nowe prawo jest skomplikowane i promuje opodatkowany i regulowany system otaczający przemysł rekreacyjnej marihuany.

Jednak najważniejsza sprawa, nad którą skupia się Proposition 64 to stworzenie systemu zmniejszającego wyroki skazujące ludzi na więzienie za drobne przestępstwa związane z marihuaną.

• Nevada, Question 2

Nevada uchwaliła rekreacyjną marihuanę z poparciem wynoszącym 53.8%.

Legalne stało się posiadanie marihuany oraz jej uprawa. Podobnie jak w Kolorado i innych stanach, które zalegalizowały rekreacyjną marihuanę, wpływy z podatku przeznaczone będą na wspieranie edukacji.

• Massachusetts, Question 4

Marihuana rekreacyjna otrzymała w Massachusetts 53.5% poparcia.

Question 4 zezwala na posiadanie oraz uprawę marihuany na własny użytek. W celu nadzorowania opodatkowania i regulowania przemysłu, ustawa tworzy również nowy Cannabis Control Commission.

• Maine, Question 1

Maine zalegalizowało rekreacyjną marihuanę dla osób w wieku 21+. Intencją ustawy jest kontrola uprawy, produkcji, dystrybucji i sprzedaży marihuany.

• Floryda, Amendment 2

Uchwalona ustawa na Florydzie otrzymała aż 71% poparcia.

Amendment 2 zezwala licencjonowanym lekarzom na Florydzie przepisywać medyczną marihuanę pacjentom cierpiącym na wyniszczające schorzenia. Pozwala również ośrodkom opieki medycznej na produkcję i dystrybucję marihuany pod okiem Departamentu Zdrowia.

• Północna Dakota, Measure 5
Inicjatywa w Północnej Dakocie otrzymała 63.6% poparcia. Medyczna marihuana stała się dostępna dla pacjentów cierpiących na raka, AIDS/HIV, zespół stresu pourazowego, padaczkę i wiele innych stanów chorobowych. Measure 5 zezwala na posiadanie marihuany i jej uprawę.

• Montana, I-182

I-182 rozszerza prawo medycznej marihuany. Usuwa wcześniej uchwalone ustawy, które ograniczały dostęp do medycznej marihuany.

Inicjatywa pozwala pacjentom cierpiącym z powodu wyniszczających chorób na stosowanie medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.