Sposoby Na Zwiększenie Produkcji Trichomów

Sposoby na zwiększenie produkcji trichomów w konopiach indyjskich.

Trichomy są obecnie celem wielu hodowców i ekstraktorów, ale czy możliwe jest zwiększenie ich produkcji?

Jak być może już wiesz, trichomy to maleńkie, żywiczne gruczoły, które gromadzą się na kwiatach i wokół nich w miarę dojrzewania rośliny konopi. Tworzą to, co nazywamy „żywicą” i zawierają wszystkie kannabinoidy i terpeny, które nadają konopi jej bogaty smak i aromat, a także potężne efekty, jakie zapewnia.

Trichomy są produkowane przez rośliny konopi z wielu powodów. Przede wszystkim rozumiane są jako cecha genetyczna sprzyjająca przetrwaniu gatunku, zapewniająca ochronę roślin, a także ułatwiająca rozmnażanie.

Trichomy tworzą żywiczną warstwę, która działa jak bariera, umożliwiając marihuanie i jej nasionom skuteczne radzenie sobie z warunkami zewnętrznymi. Wzrost zapotrzebowania na nowe odżywki, koncentraty i ekstrakty oznacza, że hodowcy często szukają nowych sposobów na maksymalne zwiększenie ilości trichomów. Przekroczenie genetyki o wysokiej produkcji żywicy oznacza, że mamy teraz szereg niezwykle soczystych szczepów, które już przelewają się żywicą. Jednak nie wszystko zależy od genetyki. Aby roślina konopi dawała najlepsze plony, najpierw należy zadbać o trichomy.

Zanim omówimy, jak zwiększyć produkcję, przyjrzyjmy się kilku kluczowym środkom, które pozwolą Ci uzyskać gęste, bogate w trichomy pąki konopi. „Wzmocnienie” włosków wymaga pewnego namysłu, co oznacza, że musimy planować z wyprzedzeniem, aby zapewnić zarówno czas trwania, jak i wynik wzrostu, który zapewnia zdrowy rozwój włosków. Weź pod uwagę takie czynniki, jak odmiany, które uprawiasz, sposób obchodzenia się z roślinami i czas ich zbioru w celu uzyskania szczytowej zawartości.

Odmiany – Oczywiście niektóre odmiany produkują więcej żywicy niż inne. Genetyka o wysokiej zawartości THC wydaje się być najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą osiągnąć dużo włosków. Pamiętaj, że każda odmiana ma swoje preferencje środowiskowe i będzie produkować mniej lub więcej włosków w różnych warunkach.
Kontakt – Bardzo ważne jest, aby zminimalizować ilość, z jaką mamy do czynienia z roślinami konopi, zarówno gdy są mokre, jak i suche. Za każdym razem, gdy dotykamy kwiatów, trichomy są uszkadzane lub usuwane.
Czas zbiorów — kolor włosków może pomóc nam określić, kiedy zawartość kannabinoidów jest najwyższa. Jeśli zostawimy to za późno, produkcja trichomów zostanie zatrzymana i zaczną się one rozkładać.

Wskazówka: Zbierz plon zaraz po zapaleniu się świateł, gdy trichomy są pulchne. Parowanie w ciągu dnia usuwa niektóre związki terpenowe, które są uzupełniane w nocy.

LST/HST

Najczęstszym sposobem na poprawę produkcji jest trening stresu. Zarówno trening o niskim poziomie stresu (LST), jak i trening o wysokim poziomie stresu (HST) mają zdolność znacznego zwiększenia wydajności, jeśli są wykonywane prawidłowo. Wyższe plony zwykle oznaczają więcej włosków.

Wzmacnianie rośliny konopi za pomocą treningu antystresowego polega na manipulowaniu kształtem rośliny w celu bardziej równomiernego rozprowadzenia hormonów w górnych pąkach. W ten sposób liście lepiej wykorzystują światło, dzięki czemu roślina jest bardziej produktywna.

Metody LST/HST na zwiększenie produkcji włosków:

• LST (trening o niskim poziomie stresu)
• HST (trening o wysokim poziomie stresu)
• Zginanie i wiązanie
• SOG (morze zieleni)
• ScrOG (ekran zieleni)
• Przycinanie/Defoliacja
• Lollipoping
• Topping/FIMing.

Światło UV również może pomóc w poprawie produkcji trichomów!

Widmo światła jest fundamentalną częścią zdolności rośliny konopi do fotosyntezy, wzrostu i produkcji kwiatów. Badania wykazały, że rośliny uprawiane na obszarach położonych na dużych wysokościach, gdzie obecność promieni UVB jest wyższa, mogą zwiększyć ilość włosków nawet o 32%.

Światła, które emitują fale o długości od 280 do 315 nm, znajdują się we właściwym spektrum, a UVB znajduje się przy około 300 nm. Uważaj, jeśli zdecydujesz się eksperymentować z UVB, ponieważ może to być bardzo szkodliwe dla skóry. Wyłącz go, gdy spędzasz czas w pokoju do uprawy.

Temperatura i wilgotność

Jest rzeczą oczywistą, że temperatura i wilgotność mają duży wpływ na wzrost kwiatów konopi. Gdy poziomy nie są optymalne, roślina będzie cierpieć. Sytuacja jest odwrotna, gdy mamy odpowiednie warunki. Aby zwiększyć produkcję trichomów, można dostosować temperaturę i wilgotność, aby wywołać jakąś formę stresu, powodując, że roślina będzie produkować więcej jako mechanizm obronny.

W ciągu ostatnich 2 tygodni kwitnienia nocne temperatury mogą być stopniowo obniżane do 15-16°C, a w niektórych przypadkach jeszcze niższych (naśladując nadejście zimy). Utrzymuj temperaturę w ciągu dnia poniżej 25°C. Wilgotność względną można również obniżyć, aby wynosiła około 35-40%. Jeśli wilgotność wzrośnie zbyt mocno, gdy temperatury są tak niskie, zwiększa się ryzyko pleśni, więc najlepiej jest ją utrzymywać na niskim poziomie.

Ciemność przed żniwami

Wielu hodowców przysięga na tę metodę jako sposób na wzmocnienie trichomów w ostatnim dniu lub dwóch przed zbiorami. Mówi się, że całkowite zaciemnienie roślin konopi na 24-48 godzin zwiększa liczbę włosków, a także poprawia smak. Jednak technika ta jest niejednoznaczna i wymaga dalszych badań, ale zachęcamy do dyskusji z innymi hodowcami i eksperymentowania.

Problem z tą metodą polega na tym, że stwarzamy wysokie ryzyko pleśni tuż pod koniec kwitnienia. Niezależnie od tego, jak bardzo mogłoby to potencjalnie poprawić moc lub smak, unikanie pleśni powinno być priorytetem. Prawdopodobnie wpłynie to na kannabinoidy i terpeny, a nie na ilość włosków, które potrzebują czasu, aby urosnąć.

Inne interesujące badanie, opublikowane przez American Society for Horticultural Science, wykazało, że stosowanie suszy może zwiększyć ilość kannabinoidów w roślinach konopi. Chociaż nie wskazuje to konkretnie na produkcję włosków, wprowadzenie tej techniki może zwiększyć THC, co może wskazywać na dodatkowy wzrost żywicy (w wyniku stresu).

To, czy to zadziała, zależy od gatunku konopi i jej zdolności do radzenia sobie z suszą. W badaniu rośliny w grupie testowej były pozbawione wody przez 11 dni po rozpoczęciu 7 tygodnia kwitnienia (potencjał wodny 1,5 MPa = próg stresu suszy, więdnięcie roślin). Po ponownym karmieniu i zakończeniu cykli plony wykazały 50% wzrost THC.

Wymagania dotyczące składników odżywczych dla kwitnienia

Jeśli chodzi o składniki odżywcze, pamiętaj, aby zapewnić swoim roślinom dużo fosforu i potasu podczas fazy kwitnienia. Pierwiastki te są niezbędne do rozwoju kwiatów i ich olejków. Sprawdź stosunek NPK swoich składników odżywczych, aby zorientować się, jak poziomy powinny zmieniać się podczas wzrostu i odpowiednio je dostosować.

Karmienie rośliny marihuany odpowiednią ilością składników odżywczych jest konieczne, jeśli chcemy wzmocnić trichomy. Kiedy roślina ma niedobór, nie może prawidłowo produkować, spowalniając wszystkie funkcje. Harmonogramy składników odżywczych różnią się dla każdego szczepu, dlatego zalecamy wypróbowanie różnych stężeń, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej.

Wskazówka: jeśli twoje rośliny są zdrowe i dobrze piją, możesz rozważyć zwiększenie ilości składników odżywczych, ale uważaj, aby nie przesadzić i obserwuj poziomy pH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.