Idealna temperatura

Idealna temperatura dla wapowania zależy od pożądanych efektów. Większość konsumentów pali ze względu na uczucie haju, więc temperatura z jakiej korzystają to 200°C. Jest to temperatura, w której kwasy kannabinoidowe, takie jak THCA i CBDA, podlegają dekarboksylacji, przekształcając się odpowiednio w aktywne THC i CBD.

Dekarboksylacja zachodzi w wyniku dostarczenia ciepła i powoduje usunięcie gruby karboksylowej, tworząc zmiany strukturalne, które przekształcają nieaktywne związki prekursorowe w składniki aktywne.

Chociaż 200°C jest progiem dekarboksylacji, wyższe temperatury są w stanie dać nam więcej jeśli chodzi o kannabinoidy. Dzięki temperaturze 230°C, jesteśmy w stanie osiągnąć 77 procent zawartości kannabinoidów w dymie – a dzięki temperaturze 170°C już tylko 24 procent.

Jednakże, temperatura 230°C może być uważana za zbyt wysoką.

Jeden z naukowców skupiających się na marihuanie, Dr. Arno Hazekamp stwierdza, że temperatura 210°C jest optymalną temperaturą wapowania. Dlaczego? Temperatura ta pozwala uzyskać najlepszą równowagę pomiędzy kannabinoidami i terpenami, a także zapewnia gładkie efekty. Wyższe ustawienia temperatury mogą zapewniać większe ilości kannabinoidów, ale zioło może zacząć się palić. Spowoduje to ostrzejsze efekty oraz możliwość spalania materiału, co z kolei może produkować czynniki rakotwórcze. Ponadto, w wyższych temperaturach dostępnych jest mniej terpenów.

Temperatury poniżej 180°C powodują powstawanie gęstej pary i niską zawartość kannabinoidów.

Para tej jakości może jednak okazać się idealna dla niektórych użytkowników. Zapewnia mniej przytłaczające efekty, które mogą sprawdzić się idealnie w ciągu zabieganego dnia, dodatkowo zwiększając koncentrację i pobudzając osobę palącą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.