sklep z nasionami marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, thc

Idealna temperatura

Idealna temperatura, TanieSianie, Tanie Sianie

Idealna temperatura dla wapowania zależy od pożądanych efektów. Większość konsumentów pali ze względu na uczucie haju, więc temperatura z jakiej korzystają to 200°C. Jest to temperatura, w której kwasy kannabinoidowe, takie jak THCA i CBDA, podlegają dekarboksylacji, przekształcając się odpowiednio w aktywne THC i CBD.

Dekarboksylacja zachodzi w wyniku dostarczenia ciepła i powoduje usunięcie gruby karboksylowej, tworząc zmiany strukturalne, które przekształcają nieaktywne związki prekursorowe w składniki aktywne.

Chociaż 200°C jest progiem dekarboksylacji, wyższe temperatury są w stanie dać nam więcej jeśli chodzi o kannabinoidy. Dzięki temperaturze 230°C, jesteśmy w stanie osiągnąć 77 procent zawartości kannabinoidów w dymie – a dzięki temperaturze 170°C już tylko 24 procent.

Jednakże, temperatura 230°C może być uważana za zbyt wysoką.

Jeden z naukowców skupiających się na marihuanie, Dr. Arno Hazekamp stwierdza, że temperatura 210°C jest optymalną temperaturą wapowania. Dlaczego? Temperatura ta pozwala uzyskać najlepszą równowagę pomiędzy kannabinoidami i terpenami, a także zapewnia gładkie efekty. Wyższe ustawienia temperatury mogą zapewniać większe ilości kannabinoidów, ale zioło może zacząć się palić. Spowoduje to ostrzejsze efekty oraz możliwość spalania materiału, co z kolei może produkować czynniki rakotwórcze. Ponadto, w wyższych temperaturach dostępnych jest mniej terpenów.

Temperatury poniżej 180°C powodują powstawanie gęstej pary i niską zawartość kannabinoidów.

Para tej jakości może jednak okazać się idealna dla niektórych użytkowników. Zapewnia mniej przytłaczające efekty, które mogą sprawdzić się idealnie w ciągu zabieganego dnia, dodatkowo zwiększając koncentrację i pobudzając osobę palącą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.