„Senny” kannabinoid CBN może wcale nie działać uspokajająco

„Senny” kannabinoid CBN może wcale nie działać uspokajająco. CBN posiada reputację doskonałego pomocnika w walce z bezsennością.

Okazuje się, że istnieje wiele produktów w branży konopi, które mają na celu promowanie snu poprzez CBN, połączenie między tymi dwoma brakami podstaw naukowych. W rzeczywistości tylko jedno (dobrze cytowane) badanie wykazało, że ten efekt ma zastosowanie, ale badanie jest nieco skomplikowane.

Wyniki wskazują na działanie uspokajające tylko w przypadkach, gdy CBN było stosowane w połączeniu z THC

Oprócz wątpliwych metod, wyniki wskazują na sedację tylko wtedy, gdy CBN było stosowane w połączeniu z THC – odkrycie to można przypisać zjawisku znanemu jako efekt otoczenia, w którym kanabinoidy działają synergicznie ze sobą, a także z innymi składnikami konopi indyjskich (takich jak terpeny i flawonoidy), aby stworzyć silniejszy efekt.

Skąd zatem wzięło się rzekome przekonanie, że CBN posiada działanie uspokajające?

Według dr Ethana Russo, dyrektora ds. Badań i rozwoju w Międzynarodowym Instytucie Cannabis and Cannabinoids, przyczyną może być uczucie zmęczenia po paleniu starych i/lub niewłaściwie przechowywanych pąków. Powiedział, że uspokajające skutki marihuany są często mylnie przypisywane CBN z powodu wcześniej opisanego procesu degradacji, który tworzy kannabinoid. Mówi jednak, że uspokajające działanie starej marihuany jest bardziej prawdopodobne z powodu innych składników rośliny, które zmieniają się wraz z wiekiem pąków.

Naukowiec powiedział także, że stara marihuana ma działanie uspokajające z powodu utraty monoterpenoidów i zatrzymywania seskwiterpenoidów, które mają działanie usypiające (lub senne). Dodał, że dodanie innego kannabinoidu, w tym przypadku CBN, do naszej rutyny cannabis wykonywanej przed snem może zwiększyć wyżej wspomniany efekt otoczenia – ale że CBN nie wykazało, iż samodzielnie działa uspokajająco i naukowiec twierdzi, że CBN wcale nie jest bardziej uspokajające niż inne kannabinoidy.

Więc dlaczego CBN wydaje się pomagać tak wielu osobom w walce z bezsennością?

Więc w jaki sposób produkty CBN wydają się działać dla tak wielu osób? Możliwe, że CBN działa za pomocą efektu otoczenia, będąc idealnym dodatkiem do nocnej rutyny cannabis. Lub, przedmiotowy produkt może zawierać również dodatkowe składniki, które działają skutecznie usypiając daną osobę (takie jak seskwiterpenoidy).

Jak to często bywa w przypadku cannabis, pozostaje wiele badań do zrobienia na ten temat.

Doktor Russo mówi: „Wystawienie marihuany na słońce to dobry sposób na zmarnowanie frakcji monoterpenoidów i pozostawienie sedujących seskwiterpenoidów i CBN”. (Uważa jednak, że zajmie to dużo czasu i nie zaleca tej metody).

„Początkowo doniesiono, że CBN jest obiecującym dodatkiem do leczenia bezsenności, ale wraz z pojawieniem się kilku niewielkich badań nie zaobserwowano właściwości uspokajających. Wymagane są dalsze badania. ”

Cannabis jest nadal mocnym środkiem wspomagającym zdrowy sen

Na razie dr Russo informuje nas, że najbardziej znanym sposobem używania marihuany do snu jest łączenie THC z innymi składnikami uspokajającymi, takimi jak terpen, mircen i linalool. Powiedział nam, że marihuana jest skutecznym środkiem ułatwiającym zasypianie, nie dlatego, że jest niezwykle uspokajająca, ale ponieważ leczy problemy, z którymi osoby cierpiące na zaburzenia snu spotykają znajdując się na jawie.

Podkreślił znaczenie leczenia tego, co dokładnie powstrzymuje osobę od snu. Na przykład, jeśli jesteś niesamowicie zmęczony, ale twój umysł pędzi miliony mil na godzinę – prawdopodobnie potrzebujesz dobrej dawki CBD do złagodzenia go.

Zastanów się więc nad rzeczami, które sprawiają, że nie możesz usnąć, i przeprowadź własne eksperymenty, aby znaleźć własne, i najlepsze podejście do leczenia problemów, które pozwoli uzyskać ci odpoczynek, którego twoje ciało tak bardzo potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.