Co jeśli twój partner jest przeciwny cannabis?

Każda relacja ma swoje własne, wyjątkowe wyzwania. Jedzenie, poglądy polityczne, ogólne poglądy oraz życie codzienne – wszystko to może być zupełnie inne niż u twojego partnera.

…ale gdy jedno z was jest zaangażowanym koneserem cannabis, a drugie wstrzymuje się od głosu, sytuacja może stać się szczególnie trudna.

W pewnym stopniu, zależy to od stopnia, w jakim twój partner jest przeciwny stosowania cannabis. Jeśli widzi wszystkie formy marihuany jako diabelskie narzędzie i nienawidzi wszystkich użytkowników cannabis – masz kłopoty.
Z drugiej strony, jeśli twój partner nie ma nic przeciwko marihuanie, ale po prostu nie lubi jej używać, masz naprawdę szansę na to, aby to wszystko działało .

Zakładając, że należysz do tej drugiej grupy, dzisiaj mamy dla ciebie kilka wskazówek na to, aby poradzić sobie z tym problemem:

1. Zawsze bądź uczciwy oraz otwarty.

Na początek – najgorsze, co możesz zrobić, to kłamać. Gdy twój partner tylko dowie się o twojej nieuczciwości, gra skończona. Jest to zasada numer jeden jeśli chodzi o udane relacje w ogóle, i nie różni się ani trochę jeśli chodzi o kwestię stosowania marihuany.

Jeśli spotykasz się z kimś, a ta osoba nie lubi marihuany, nie udawaj, że podzielasz jej opinie. Jeśli regularnie stosujesz cannabis, nie okłamuj oraz nie zaprzeczaj, że jest inaczej. W przyszłości będziesz mógł udawać oraz palić w samotności, ale nawet całkiem niewtajemniczone w świat cannabis osoby są w stanie dostrzec (oraz poczuć) zwykłego użytkownika cannabis.

Dlatego najlepiej jest uniknąć tego rodzaju sytuacji już od początku, zamiast mierzyć się z sytuacją, która jest o wiele trudniejsza i o wiele bardziej niewygodna.

2. Porozmawiaj ze swoim partnerem o marihuanie.

Komunikacja jest kluczem do udanego związku i żaden temat nie powinien stanowić tabu. Z perspektywy partnera – na pewno będzie on chciał dowiedzieć się dlaczego stosujesz cannabis, jak go używasz , w jakich ilościach, jak się czujesz, dlaczego nie możesz z tego po prostu zrezygnować i tak dalej.
Będąc szczerym i rozmawiając zyskasz również wiedzę, dlaczego twój partner nie lubi marihuany lub dlaczego całkowicie postanowił z niej zrezygnować.

W tym momencie oboje powinniście objąć pozycje, w których możecie swobodnie żyć oraz pozwolić drugiej osobie żyć. Omawiacie swoje poglądy oraz pozycje na temat konsumpcji cannabis, akceptujecie odmienne opinie oraz rozumiecie się nawzajem. Następnie musicie zaakceptować fakt, że żaden z tych poglądów nie jest ani „zły” ani „właściwy”, zamiast tego, postarajcie się nawzajem zaakceptować swoje wybory.

3. Wykaż szacunek i zrozumienie.

Dla użytkownika marihuany będącego w związku bardzo ważne jest okazanie szacunku, zrozumienia oraz wrażliwości. Jeśli twój partner nie lubi cannabis, prawdopodobnie powinieneś unikać spędzania z nim czasu, kiedy jesteś całkowicie upalony.

Jeśli mówimy o szybkim, pojedynczym buchu marihuany – możesz być spokojny, ale jeśli zamierzasz spalić całego jointa, i jesteś upalony do takiego stopnia, że nie jesteś w stanie prowadzić normalnej, przyziemnej konwersacji, jest to coś zupełnie innego.

Zasadniczo, musisz wykazać, że stosowanie przez ciebie cannabis wcale nie musi przeszkadzać w dobrej zabawie. Palenie wcale nie zamienia cię w chichotliwego imbecyla, z którym nie można się pokazać na mieście.

4. Nie próbuj przekonywać swojego partnera.

Jeśli twój partner jasno daje ci do zrozumienia, że nie ma zamiaru spożywać marihuany, to powinien być to koniec rozmowy. Niezależnie od tego, czy ma złe doświadczenia z przeszłości, czy po prostu ma inne poglądy na ten temat, nigdy nie powinieneś przekonywać go do spróbowania cannabis. Nie powinieneś też na siłę pokazywać jakie to jest wspaniałe, lub że oni tego nie rozumieją.

Próba przekonania osoby niepalącej do spróbowania cannabis jest trochę jak próba nakłonienia weganina do zjedzenia kanapki z boczkiem. Niezależnie od wyniku, działanie to jest wyjątkowo ignoranckie, a nawet trochę obraźliwe.

Jeśli w pewnym momencie twój partner wykaże ciekawość, to dobrze – nie krępuj się i daj mu spróbować, oczywiście w bezpieczny oraz rozsądny sposób. W przeciwnym razie uszanuj jego poglądy i nawet nie myśl o próbie przekonywania go do własnego myślenia.

5. Co z oczu to z serca.

Innym sposobem na okazanie szacunku oraz wrażliwości, gdy partner nie przepada za marihuaną, jest unikanie stosowania jej w jego obecności. Lub posunięcie się o krok dalej, i utrzymywanie cannabis oraz wszystkich związanych z nimi akcesoriami poza zasięgiem wzroku.

Dyskretne stosowanie cannabis wcale nie musi być trudne. Jeśli twój partner nienawidzi zapachu marihuany, zastanów się nad stosowaniem produktów spożywczych z marihuaną lub nad wapowaniem. Jeśli twój partner woli, abyś w ogóle nie konsumował marihuany w domu, zarezerwuj tą przyjemność na spotkania z przyjaciółmi lub inne wyjścia.

Zazwyczaj wszystko zależy od tego, jak mocno dana osoba nie lubi marihuany. Im większy jest stopień, w jakim krytykują cannabis ogólnie, tym ważniejsze jest, aby utrzymać zabawki na uboczu.

6. Kompromis jest kluczem.

Na koniec, należy pamiętać, że całość sprowadza się do kompromisu. Jeśli ty i twój partner macie naprawdę fantastyczny związek, nie ma żadnego powodu, dla którego marihuana powinna w nim przeszkadzać.
Tak długo, jak nie ma ona drastycznego wpływu na twoją osobowość, twoje zachowanie, lub czas spędzany razem, tak naprawdę nie powinno to mieć znaczenia.

Zawsze znajdą się tacy, którzy skrytykują cannabis w każdym kształcie oraz formie, mimo że nie mają pojęcia o czym mówią. Dla innych jest to po prostu kwestia osobistych preferencji. Należy zatem wciąż pod uwagę powody powstrzymywania się twojego partnera od marihuany – powody, dla których nie lubi marihuany.

Tak długo, jak oboje jesteście gotowi podjąć wysiłek, nie ma powodu, dla którego nie można tego wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.