Republikańscy prawodawcy chcą zalegalizować konopie w New Hampshire

Został wstępnie złożony projekt ustawy o legalizacji marihuany w 2017 roku, w New Hampshire przez grupę republikańskich prawodawców; wniosek ten zostanie omówiony na ponownym zebraniu rady w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z proponowanym prawem – House Bill 151 – konopia zostanie usunięta z Controlled Drug Act. Pozwoli to traktować ją jak każdy inny surowiec gospodarczy.

Wniosek został złożony przez przedstawicieli państwowych. Daniel Itse, J.R. Hoell, James Spillane; ma także poparcie senatorów, Harold French i John Reagan.

House Bill 151 – który został oficjalnie przedstawiony na początku sesji w dniu 4 stycznia – został przydzielony do House Committee on Environment and Agriculture. Aby mieć szansę do pojawienia się na głosowaniu w House of Representatives, musi zostać przyjęty przez komisję przed dniem 3 marca. Jeśli się tak stanie, to trafi on następnie do Senatu, a z Senatu do gubernator Maggie Hassan, gdzie zostanie ostatecznie rozpatrzony. Mimo, że Hassan jest przeciwna legalizacji marihuany, pozostaje neutralna w stosunku do tego, czy stan powinien podjąć taką decyzję.

Według badań, Stany Zjednoczone importują około pół miliarda (dolarów) konopi z innych krajów – głównie z Kanady oraz Chin – zachowując nielegalność jej uprawy wśród własnych rolników. Te same badania szacują, że na rynku konopi znajduje się ponad 25.000 różnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.