Ptaki w uprawie outdoor

Ptaki kręcące się wokół roślin marihuany niekoniecznie są złe. Pomagają one pozbyć się szkodników, takich jak robaki, czy gąsienica. Ale jeśli uprawiasz cannabis, w celu wyhodowania nasion, ptaki mogą stać się poważnym zagrożeniem, ponieważ naprawdę kochają one nasiona marihuany.

Jeśli widzisz ptaki wokół swoich roślin, nie musisz od razu wpadać w panikę. Ptaki to naturalne drapieżniki, które uwielbiają jeść wszelkie powszechne szkodniki znajdujące się w uprawie marihuany, takie jak gąsienice, robaki czy ślimaki. Z drugiej strony – jeśli uprawiasz marihuanę w celu zachowania nasion… ich obecność staje się nie do końca pożądaną kwestią.

Dzieje się tak dlatego, że oprócz upodobania do robaków, ptaki niestety kochają nasiona. Co gorsza, niektóre ptaki uwielbiają nasiona cannabis – i wolą je o wiele bardziej od innych. Więc jeśli chcesz zachować swoje nasiona, ale ptaki stają się problemem, musisz podjąć odpowiednie działania. W dzisiejszym artykule przybliżymy ci w jaki sposób możesz powstrzymać ptaki przed kręceniem się wokół twoich roślin.

KTÓRE PTAKI LUBIĄ ZJADAĆ NASIONA CANNABIS?

Pasza dla ptaków prawie zawsze zawiera nasiona konopi. Dlaczego? Ponieważ większość ptaków, które znajdują się na wolności, naprawdę je kocha. Wśród ptaków kochających cannabis znajdują się gołębie, wróble, sroki, szpaki i wiele innych ptaków łownych. Nasiona konopi są również ulubionymi nasionami dzięciołów, kaczek, wróbli angielskich itd. Jeśli nie jesteś doświadczonym obserwatorem ptaków, możesz nie być w stanie zidentyfikować ptaków z odległości. Jeśli nie masz pewności, najlepiej jest założyć, że ptaki które widzimy są prawdopodobnie zainteresowane naszymi nasionami.

OZNAKI PROBLEMÓW Z PTAKAMI

Ponownie – dla większości hodowców, ptaki nie powinny stanowić dużego problemów. Ale dla osób uprawiających marihuanę w celu nasion, stanowią one zagrożenie.

Jest kilka sposobów, aby stwierdzić, że masz problem z ptakami. Niektórym ptakom nasiona wypadać będą z dziobów, i zobaczysz je naokoło swoich roślin, a innym raz z pewnością zauważysz brak nasion – bez obecnego sprawcy. Nawet bez wizualnego wyjaśnienia, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że ptaki plądrują twoje rośliny.

Pewnym znakiem jest jest także ptasia kupa w pobliżu twoich roślin. Jest ona także znakiem, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że powrócą one w niedalekiej przyszłości.

JAK POWSTRZYMAĆ PTAKI OD ZJADANIA NASZYCH NASION?

Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że to faktycznie ptaki są sprawcami twoich problemów. Jeśli zależy ci na dyskrecji, musisz pamiętać, że umieszczenie przy uprawie stracha na wróble może być dobrym sposobem na odstraszenie ptaków, ale może również ujawnić twoją uprawę przed sąsiadami. Zanim podejmiesz działania, pamiętaj aby przemyśleć najpierw możliwe implikacje.

• Strach na wróble

Odkąd ludzie zaczęli siać oraz uprawiać rośliny, musieli radzić sobie z ptakami, które zjadały zasiane przez nich nasiona. I tak, jak farmerzy robili to przez tysiąclecia, możesz także postawić stracha na wróble w celu odstraszenia latających szkodników. Strach na wróble nie musi być jakoś specjalnie skomplikowany. Wszystko, czego potrzebujesz to stare ubrania lub szmaty, kilka drewnianych kijów, młotek oraz gwoździe. I ustaw stracha w pobliżu lub w obrębie uprawy w celu skutecznego odstraszenia ptaków.

• Przedmioty odblaskowe

Możesz także w obszarze uprawy umieścić kilka odblaskowych przedmiotów. Pomyśl o płytach CD, puszkach i innych błyszczących oraz odbijających światło rzeczach. Może je związać razem i powiesić na drzewach lub na drewnianych kołkach. Im więcej elementów odblaskowych umieścisz w obszarze uprawy, tym lepiej. Sklepy z akcesoriami do uprawy mogą również posiadać przedmioty odblaskowe o kształcie sowy czy kota – i takie przedmioty również sprawdzą się wzorowo.

• Siatka na ptaki

Jeśli nie możesz odstraszyć skutecznie ptaków, załóż siatkę. Siatka tworzy fizyczną barierę i sprawia, że ptaki nie są w stanie dotrzeć do twoich roślin. Sieci pomagają także w utrzymaniu z dala od uprawy różnych innych szkodników.

• Karmnik dla ptaków

Załóż karmnik dla ptaków, aby odwrócić ich uwagę. Chodzi o to, że będą one kierować się w stronę karmnika a nie roślin. Sprawdzi się to najlepiej, gdy karmnik nie będzie umieszczony zbyt blisko roślin. W przeciwnym razie możesz przyciągnąć więcej ptaków do swoich roślin.

PODSUMOWANIE

Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, przemyśl także potencjalne zagrożenia jakie ten sposób może posiadać. Niektóre metody mogą w twoim przypadku być bardziej odpowiednie niż inne – zależnie od twoich priorytetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.