Jak Szybko Wyhodować Marihuanę?

Spośród wielu pytań zadawanych przez hodowców marihuany, często pojawia się pytanie o to, jak najszybciej wyhodować marihuanę? Jest to naturalne i bardzo ważne pytanie! Uprawa konopi indyjskich wymaga specjalistycznej wiedzy, wiedzy i cierpliwości. Tak, musisz uzbroić się w cierpliwość, aby na końcu dotrzeć do tych pąków, ale kto chce spędzać długie miesiące na uprawie?W końcu musi być łatwiejszy sposób… Czy to w ogóle możliwe? Tak! Koniecznie czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wybieraj odmiany kwitnące automatycznie

Pytasz, czym dokładnie są rośliny automatycznie kwitnące? Cóż, rośliny automatycznie kwitnące to specjalne rodzaje roślin konopi indyjskich. Rośliny marihuany można podzielić na odmiany sativa, indica i ruderalis. Spośród nich sativa i indica stały się bardzo popularne, podczas gdy ruderalis trzyma się nieco z tyłu. Zasadniczo, oryginalne ruderalis nie jest tak duże jak jego odpowiedniki – jest to niska roślina, która posiada krępe pąki i grube łodygi. Jednak tym, co odróżniało ruderalis od pozostałych to cykl kwitnienia. Odmiany fotoperiodyczne do wzrostu wymagają światła, a cykl kwitnienia zależy całkowicie od światła. Na przykład hodowcy zapewniają 18/6 godzin światła/ciemności i aby wywołać kwitnienie zmieniają ten schemat na 12/12/ Zamiast polegać na świetle, odmiana ta zaczęła kwitnąć automatycznie. I tak nazwa „kwitnące automatycznie” stała się sławna. Ponieważ odmiany automatycznie kwitnące zaczynają kwitnąć niezależnie od światła, preferuje się je w stosunku do odmian fotoperiodycznych. Ruderalis nie była jednak tak silna jak sativa cy indica. Jednak dzięki technologii i pełnym pasji hodowcom są one teraz równie skuteczne jak odmiany fotoperiodyczne.

Innym ważnym powodem, który odróżnia rośliny automatycznie kwitnące od roślin fotoperiodycznych, jest to, że można szybciej zbierać pąki. W przypadku odmian fotoperiodycznych okres wegetacyjny, w którym rośliny rosną, trwa co najmniej 10 tygodni. Hodowcy zapewniają 18/6 godzin światła/ciemności w tym cyklu. Kiedy przejdą na 12 godzin ciemności, rozpoczyna się kwitnienie. Okres ten wymaga kolejnych 8-9 tygodni. Jak można się domyślić, rośliny fotoperiodyczne potrzebują co najmniej 5 miesięcy od nasion do zbiorów. Jednakże nie ma rozróżnienia pomiędzy cyklem wegetatywnym i kwitnienia w przypadku odmian automatycznie kwitnących, a one kwitną niezależnie od światła i ciemności. Większość automatycznie kwitnących odmian, takich jak C4 Auto i Blackberry, potrzebuje tylko 8 tygodni na kwitnienie! Rośliny potrzebują co najmniej 3-4 tygodni, aby dobrze urosnąć, a jeśli uwzględnisz 8-9 tygodni na zakończenie kwitnienia, cały cykl możesz zakończyć w zaledwie 3 miesiące! Tak więc, jeśli uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, automatycznie zyskujesz przewagę nad innymi.

Istnieje kilka różnych zmiennych, na których musisz się skupić, jeśli chcesz wyhodować marihuanę tak szybko, jak to możliwe. Wśród tych czynników genetyka zajmuje najwyższe miejsce, jeśli chodzi o prędkość. Dzięki procesowi selektywnej hodowli hodowcy konopi stworzyli niezwykle szybko rosnące i szybko kwitnące odmiany, które przechodzą przez cykl życia w ciągu kilku tygodni. Połączenie tego procesu hodowlanego z już szybko kwitnącą genetyką stworzyło najszybszą odmianę na rynku. Jeśli Twoim głównym celem jest naprawdę prędkość, będziesz musiał ograniczyć wybór odmiany. Decydowanie się na potężne fotoperiodyczne odmiany sativa po prostu nie zaowocuje szybkimi zbiorami, ponieważ wymagają one miesięcy rozwoju i kwitnienia, aby w pełni wykorzystać swój potencjał genetyczny.

Wybierz ekologię

Nawozy są niesamowite dla Twoich roślin. Pomagają roślinom rosnąć większe i silniejsze. Jednak niektóre nawozy zawierają składniki syntetyczne. Jeśli nie przepłuczesz roślin co najmniej tydzień lub dwa przed zbiorem, na pewno poczujesz smak nawozu w swoich pąkach. Nie mówiąc już o tym, że nawozy są bardzo drogie. Większość hodowców komercyjnych używa nawozów, aby pomóc roślinom w jak najszybszym wchłonięciu minerałów i soli. Ale nie można ignorować faktu, że może to uczynić glebę toksyczną. Możesz także przenawozić rośliny i zabić je, jednocześnie próbując je pielęgnować.

Zamiast więc polegać na nawozach, dlaczego nie przejść na produkty organiczne? Możesz zrobić własny kompost w domu i stworzyć super glebę, która nie tylko produkuje duże rośliny, ale także eliminuje szkodliwe składniki. Większość hodowców uważa, że składniki organiczne nie są tak skuteczne jak nawozy chemiczne, ale to tylko mit. W rzeczywistości pąki mają tendencję do większego pęcznienia i smakują lepiej w porównaniu do pąków hodowanych przy użyciu środków chemicznych. Ponadto, jeśli używasz nawozów chemicznych, zawsze musisz się martwić o kontakt z chemikaliami, które mogą zrujnować Twoje zdrowie.

Z drugiej strony organiczne składniki odżywcze stymulują glebę i pomagają roślinom w naturalnym rozwoju. Na przykład, jeśli dodasz mikoryzę do swojej gleby, zachęcisz do symbiotycznego związku między rośliną a korzeniami. To naturalne, a Twoje rośliny docenią naturalny postęp, a nie bombardowanie chemikaliami. Ponadto uprawa przy użyciu naturalnych składników prawdopodobnie przyspieszy kwitnienie rośliny. Innymi słowy, szybciej zbierzesz te soczyste pąki!
Jeśli masz luksus uprawy na świeżym powietrzu, możesz również znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie się do uprawy, co jeszcze bardziej usprawni cykl uprawy.

Stosuj techniki szkoleniowe

Istnieje kilka technik treningowych, które możesz zastosować na swoich roślinach konopi indyjskich. Jednak nie wszystkie z nich będą działać na odmianach automatycznie kwitnących. Najlepszą częścią uprawy automatycznie kwitnących odmian jest to, że dają świetne plony, nawet jeśli w ogóle nie są trenowane. Należy również pamiętać, że rośliny muszą być bardzo zdrowe, aby je wyhodować. Jeśli masz wątpliwości, nie szkol ich, dopóki nie będziesz naprawdę pewien, że masz odpowiednią wiedzę.

Unikaj nadmiernego podlewania

Nadmierne podlewanie jest jednym z najczęstszych sposobów zabicia rośliny konopi. Dotyczy to nie tylko roślin konopi indyjskich, ale większości roślin w ogóle. Nadmierne podlewanie również drastycznie spowalnia wzrost rośliny. Kiedy korzenie rośliny mają wystarczającą ilość wody, rzadko próbują przekroczyć swoje granice, a otrzymasz roślinę o zmniejszonych plonach.

Cały trik polega na tym, aby podlewać tuż przed tym, jak roślina zacznie więdnąć. Kiedy już wyhodujesz kilka roślin, będziesz wiedział, kiedy je podlewać we właściwym czasie. W przypadku uprawy w pomieszczeniu jeszcze ważniejsze jest, aby nie podlewać roślin nadmiernie, ponieważ nie wysychają one zbyt szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.