Prowadzenie Samochodu na Haju – Zatrzymanie Przez Policję

Co jeśli prowadzisz samochód na haju i zostaniesz zatrzymany przez policję?

Istnieje kilka czynników, które policja bierze pod uwagę w celu identyfikacji zmian spowodowanych w twoim organizmie przez konopie indyjskie.

Ze względu na to, że marihuana staje się legalna w większości stanów USA, możesz zadawać sobie coraz częściej pytanie dotyczące prowadzenia pojazdu po zapaleniu marihuany, oraz konsekwencji tego działania. Każdy stan i prowincja w USA posiada woje własne zasady, ale biorąc pod uwagę przykład Kolorado, możemy mniej więcej określić reakcję policjantów, jeśli zostaniesz przyłapany podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem marihuany.

Podczas analizy wykresów z Departamentu Transportu w Kolorado, które pokazują liczbę ofiar śmiertelnych spowodowanych prowadzeniem pojazdów pod wpływem marihuany można zauważyć, że pierwszy rok testów przyniósł znacznie wyższe liczby niż w 2017 roku (35 ofiar śmiertelnych) oraz w 2016 roku (52 ofiary śmiertelny).

Kiedy policjant podejrzewa, że jesteś pod wpływem marihuany, swoje podejrzenia opiera o następujący protokół czynników:

• Twoje oczy (jeśli są przekrwione)
• Wyraz twarzy
• Zapach twoich ubrań oraz samochodu
• Twoje zachowanie.

Wszystkie te rzeczy mogą wskazywać na upośledzenie twoich funkcji poznawczych. Prawo opisuje, że marihuana nie może znajdować się w pojemniku z uszkodzoną plombą lub dostępna być w pojeździe. Dlatego najlepszą praktyką jest przechowywanie marihuany w szczelnym pojemniku lub w bagażniku samochodu.

Niezależnie od tego, czy wolno ci używać marihuany do celów rekreacyjnych, czy medycznych, spożywanie jej przed prowadzeniem pojazdu jest nielegalne. Znaj swoje własne limity i bądź odpowiedzialny.

Podczas badania krwi na obecność THC kierowcy z pięcioma nanogramami THC we krwi mogą być ukarani za prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany (DUI). Dokładne informacje można znaleźć w przepisach obowiązujących w danym obszarze zamieszkania.

Zgodnie z prawem stanu Kolorado każdy kierowca, który odmówi wykonania badania krwi, zostanie natychmiast uznany za kierowcę wysokiego ryzyka.

Konsekwencje odmowy wykonania badania krwi mogą obejmować obowiązkowe zabranie prawo jazdy na dwa lata, a także konieczność przystąpienia do terapii – zgodnie z prawem. To prawo może różnić się w zależności od stanu USA.

Podsumowanie

Podsumowując, najlepszą praktyką jest, aby nie prowadzić pojazdu po spożyciu marihuany bogatej w THC. THC może pozostawać we krwi na długo, a nawet bardzo niewielka ilość może sprawić, że zostaniesz uznany za kierowcę wysokiego ryzyka. Im więcej nasze społeczeństwo rozumie na temat używania marihuany i THC i jakie są tego konsekwencje, tym bardziej będziemy świadkami dokonywania przez nich świadomych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.