Pracownicy mogą zarabiać mniej ale są bardziej optymistyczni

Pracownicy cannabis mogą zarabiać mniej niż pracownicy innych branż, ale z pewnością są oni bardziej optymistyczni.

68 procent osób pracujących w przemyśle cannabis wierzy, że ich pracodawców czeka świetlana przyszłość.

Przedstawiciele cannabis wydają się optymistyczni co do swojej przyszłości, jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez PayScale, firmę zajmującą się danymi kompensacyjnymi oraz oprogramowaniem.

Według badania, „68 procent osób pracujących w przemyśle cannabis wierzy, że ich pracodawców czeka świetlana przyszłość”.

Dane oparto na 494 profilach wynagrodzeń od osób pracujących w branży marihuany, zarówno medycznej jak i rekreacyjnej, zebranych od września 2015 roku do września 2017 roku.

Oprócz pracy, o której myślisz – menadżerowie sklepów, hodowcy, sprzedawcy – w branży znajdują się również analitycy, inżynierowie, kierownicy projektów, księgowi, a także prawnicy.

Ze względu na ograniczone dane, podział na poziomie stanu nie był statystycznie wykonalny, ale w badaniu dokonano przeglądu median rocznych dochodów w branży w celu uzyskania większego spektrum. Wyniki:
• kierownicy sklepów detalicznych: 44.000 dolarów
• osoby obsługujące klientów: 28.300 dolarów (przy medianie 98 dolarów tygodniowo na napiwkach)
• menadżerowie (każdego rodzaju w łańcuchu dostaw): 43.500 dolarów
• producenci medycznej marihuany: 38.000 dolarów.

„Można śmiało powiedzieć, że hodowcy detaliczni zarabiają podobnie do producentów medycznych, chociaż PayScale nie ma konkretnych danych na ten temat.”

PayScale powiedziało, że określiło plantatorów medycznych, ponieważ wzrost sprzedaży detalicznej pozostaje nielegalny w większości Stanów Zjednoczonych, a firma miała za cel zebranie danych z oficjalnej gospodarki.

„Jedynym zastrzeżeniem jest to, że przepisy różnią się w zależności od stanu u z punktu widzenia PayScale, różne ograniczenia mogą różnie wpływać na płace.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.