Połączenie wina i cannabis

Dzięki terpenom i innym substancjom, cannabis i wino dzielą piękną złożoność zapachów i smaków. Parowanie owocowych, ziemistych lub kwaśnych odmian konopi z właściwym czerwonym lub białym winem stało się trendem. W Kalifornii bardzo łatwo można znaleźć takie wino w sklepie.

Marihuana i wino dzielą wszechświat smaków. Złożoność ich zapachów i smaków oraz ogromna różnorodność odmian są czymś wyjątkowym w przyrodzie.

W starej Europie, popijanie wina lub piwa wraz z jointem nie było tak rzadkim zwyczajem wśród doświadczonych użytkowników. W USA, kultura oraz sama ustawa faktycznie lepiej „toleruje” marihuanę niż alkohol. W konsekwencji, lepiej nie daj się złapać z piwem na ulicy lub w samochodzie. Nie ma znaczenie czy jesteś pijany czy nie, nie możesz czytać książki i popijać piwa z Central Parku.

Wracając jednak, popijanie białego wina podczas sesji palenia marihuan z pewnością jest przyjemnością dla naszego podniebienia i duszy.

Smaki wina pochodzą z niemal magicznego połączenia cukrów, drożdży, estrów, terpenów, pirazyn, tioli, laktonów oraz wielu innych substancji o zabawnych nazwach.

W winie, związki estrów zapewniają budulec w owocowych smakach, dając typowy jabłkowy zapach w Chardonnay. Pirazyny zapewniają swój zielny zapach Sauvignon Black. Tiole dają słodko – gorzki smak owocowy w Bordeaux, Cabernet, Merlot. Młode, czerwone wino może posiadać metaliczny posmak, podczas gdy związki siarki zapewniają wspaniały mineralny smak w Chablis. Odpowiednia ilość bakterii w obu etapach fermentacji daje bardzo dobre wina, takie jak Amarone.

Chemiczna klasa substancji o nazwie terpeny jest tym, co wpływa na wino i cannabis najbardziej, jeśli chodzi o smak. Terpeny dają słodkie, kwiatowe, żywiczne, zielne zapachy w piwie oraz winie. Różne terpeny mogą zapewniać różne, bardziej intensywne zapachy takie jak sosna, orzechy, ser czy paliwo. Terpeny występują w bardzo małych stężeniach w botanicznym surowcu, jednak odgrywają ważną rolę w rozwijaniu właściwości wina, marihuany i ogólnie warzyw. Zidentyfikowano ponad 50 terpenów w winie oraz ponad 100 w cannabis.

Grono producentów w Kalifornii wykorzystuje napary cannabis w procesie fermentacji winogron, od zawsze. To, co zaczęło się od prywatnego spożycia lub dzielenia się z przyjaciółmi, wchodzi teraz na rynek, ale skakanie pomiędzy legalizacją a modą nie jest łatwe, nawet w Stanach Zjednoczonych. Inne stany takie jak Kolorado, Waszyngton, Oregon nie zgodziły się na produkcję napojów alkoholowych zawierających marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.