Palenie Vs Wapowanie Marihuany

Prawda jest taka: kiedy coś się podpala, jak koniec papierosa, bierze udział w procesie zwanym „spalaniem”. Spalanie następuje w temperaturze około 900 stopni i uwalnia do powietrza różne niebezpieczne toksyny, a w przypadku ich wdychania do organizmu.

Jak wspomniano wcześniej, spalanie uwalnia niebezpieczne toksyny z powodu osiąganego poziomu ciepła. Te toksyny, jeśli są często wdychane, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. W rzeczywistości palenie może mieć szkodliwy wpływ na prawie każdą część ciała: serce, mózg i płuca są narażone na ryzyko palenia.

Dlaczego więc ludzie palą? Cóż, wiele osób uważa, że ​​zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem stały się znane dopiero niedawno. I częściowo to prawda. Współczesna nauka i czas pozwoliły ludziom uświadomić sobie niebezpieczeństwa związane z paleniem. Jednak w 1602 roku pewien mężczyzna opublikował tekst zatytułowany „Praca kominiarzy”, w którym przyrównał choroby kominiarzy do chorób palaczy. Chociaż niewiele osób potraktowało te odkrycia poważnie, nieprawdą jest sądzić, że ludzie byli całkowicie nieświadomi niebezpieczeństw związanych z paleniem.

Czy palenie ma jakieś korzyści zdrowotne?

Palenie istnieje od dłuższego czasu i najwyraźniej nie zaszkodziło wszystkim, którzy to zrobili. To jest fakt. Kłamstwem byłoby udawanie, że niektóre dowody nie wykazały, że palenie ma pewne zalety. Na przykład dokonano pewnych odkryć, które sugerują, że palenie nikotyny może pomóc w zapobieganiu chorobie Parkinsona i Alzheimerowi. Mało tego, palenie często pomaga w bólach żołądka.

Co ważniejsze, zależy to od tego, co palisz. Konopie indyjskie są obecnie coraz częściej używane do celów leczniczych. Dlatego korzyści zdrowotne wynikające z palenia trawki stają się coraz bardziej widoczne. Istnieją badania sugerujące, że palenie trawki może pomóc w wielu różnych problemach:

Lęk
Depresja
Stres
PTSD
Deprywacja snu
Wzrost kości
Zapalenie
Ból
Skurcze mięśni
Mdłości
Poziom cukru we krwi

Historia wapowania

Teraz przechodzimy do vapingu. Rzecz, która wygląda jak szalony, futurystyczny dym wydobywający się z miecza świetlnego… tak jakby. Ale co ważne, to nie jest dym, to para. Co to jest? Zajmiemy się tym później.

Historia vapingu jest tak długa i obszerna jak palenie. Niektórzy posuwają się nawet do powiązania go ze starożytnymi Egipcjanami. Wiadomo było, że umieszczali nasiona konopi na rozgrzanych do czerwoności skałach, czekali, aż wypuszczą parę, a następnie wdychają ją. Szaleństwo, co?

W świecie waporyzacji masz zarówno e-papierosy, jak i waporyzatory do suchych ziół, które działają nieco inaczej. Masz też aromatyzowane e-papierosy, ale działają one tak samo jak papieros elektryczny, tylko bez nikotyny. Waporyzator do suchych ziół podgrzewa czysty zioło w swojej komorze, natomiast e-papieros korzysta z wkładów nikotynowych, które podgrzewa.

Prosta historia waporyzatora do suchych ziół wygląda trochę tak… pojawiła się fajka wodna, potem powstał shake & vape w 1993 roku, a potem kultura waporyzacji nabrała rozmachu w 2000 roku, a teraz waporyzatory do suchych ziół są o wiele bardziej zaawansowane i powszechne. Oprócz tego był e-papieros, którego Herbert E. Gilbert był najbliżej stworzenia w 1965 roku. Gilbert stworzył urządzenie, które może wytwarzać aromatyczną parę, nie spalając niczego. Podobnie jak w przypadku waporyzatora do suchych ziół, pomysł elektrycznego papierosa nie stał się popularny aż do 2000 roku; kiedy vaping naprawdę stał się atrakcyjną alternatywą.

Co to jest waporyzacja?

Aby zrozumieć, czym jest vaping, ważne jest, aby zrozumieć, czym nie jest. Vaping nie obejmuje spalania (o czym mówiliśmy wcześniej). Vaping zamiast tego jest częścią procesu przewodzenia lub konwekcji. Kolejna lekcja nauki! Jeden grzeje od dołu, a drugi z otoczenia. Oba powoli rozgrzewają płynne lub suche zioła, które wytwarzają parę (parę), którą można wdychać. Proces ten utrzymuje się na poziomie około 200 stopni, co oznacza, że ​​jest mniej szkodliwy dla ciała i gardła. Nie oznacza to jednak, że waporyzacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z wapowaniem?

Chociaż waporyzacja jest znacznie mniej szkodliwą czynnością niż palenie, nadal istnieją zagrożenia dla zdrowia. Nikotyna jest substancją uzależniającą, która może sprawić, że będziesz pragnąć więcej i cierpieć na objawy odstawienia, jeśli ich nie masz. Jest również substancją toksyczną i może spowodować uszkodzenie serca poprzez podniesienie ciśnienia krwi.

Czy są jakieś korzyści zdrowotne płynące z wapowania?

Korzyści płynące z waporyzacji wynikają po prostu z tego, co jest do zrobienia. Vaping powstał, aby działać jako alternatywa dla palenia; zdrowsza alternatywa. I to właśnie robi. Niezależnie od tego, czy szukasz zdrowszego sposobu na wdychanie zioła za pomocą waporyzatora do suchych ziół, czy też chcesz wdychać nikotynę za pomocą elektrycznego papierosa, oba są dla Ciebie nieco lepsze niż palenie. Vaping jest mniej dotkliwy dla gardła ze względu na niższy poziom ciepła i pozwala uniknąć niektórych niebezpiecznych toksyn spowodowanych paleniem papierosa.

Jednak prawda jest taka, że ​​artykuły spożywcze byłyby zdrowsze (z definicji) niż waporyzacja czy palenie. Ale życie jest krótkie, a ludzie lubią to, co lubią.

Co to jest waporyzacja?

Aby zrozumieć, czym jest vaping, ważne jest, aby zrozumieć, czym nie jest. Vaping nie obejmuje spalania (o czym mówiliśmy wcześniej). Vaping zamiast tego jest częścią procesu przewodzenia lub konwekcji. Kolejna lekcja nauki! Jeden grzeje od dołu, a drugi z otoczenia. Oba powoli rozgrzewają płynne lub suche zioła, które wytwarzają parę, którą można wdychać. Proces ten utrzymuje się na poziomie około 200 stopni, co oznacza, że ​​jest mniej szkodliwy dla ciała i gardła. Nie oznacza to jednak, że waporyzacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Palenie a waporyzacja

Prawda jest taka, że ​​zarówno palenie, jak i vaping są częścią tego samego świata. Zaczęli z tego samego powodu, a teraz wypełniają tę samą przestrzeń. Nauka udowadnia, że ​​chodzi o umiar. Zarówno wapowanie, jak i palenie nie są genialne, jeśli są używane w nadmiernych ilościach, ale można je wykorzystać dla swoich korzyści, jeśli są używane mądrze i ostrożnie. Jak z leczniczą marihuaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.