Małe zmiany

Zamiast całkowitej zmiany nawyków żywieniowych, zacznij tworzyć małe, możliwe do opanowania zmiany nawyków, które możesz utrzymać przez resztę swojego życia. Oto kilka pomysłów:

• Zmiana olejów

Oliwa z oliwek oraz masło są stosunkowo bogate w tłuszcze nasycone i mniej imponujące pod względem składników odżywczych w porównaniu do innych opcji. Są też jednymi z najczęściej stosowanych składników w naszej kuchni. Zmiana na zdrowsze, bardziej pożywne opcje, takie jak olej kokosowy i olej konopny z pewnością przyniosą wiele długoterminowych korzyści.

• Dodaj pikanterii swojemu życiu

Pozbywanie się mniej zdrowych składników nie musi oznaczać utraty smaku. Dobrze dobrane zioła i przyprawy na pizzy lub makaronie będą tak samo smaczne i dużo zdrosze niż garść parmezanu.

• Nie gotuj zielonego

Świetnym sposobem na uzyskanie większej ilości witamin z zielonych liści jest jedzenie ich na surowo. Większość liści (takich jak szpinak) po ugotowaniu nie zawiera już składników odżywczych. Wykorzystanie surowego szpinaku w sałatce sprawi, że poczujesz, iż zjadasz więcej oraz nasyci cię na dłużej.

• Zmiana mleka

Mleko krowie nie jest najlepszą opcją jeśli chodzi o dodatek do kawy oraz płatków. 100 gramów mleka, które zawiera 1% tłuszczu posiada 5 gramów cukru. Niesłodzone mleko z konopi zawiera tego cukru mniej niż 0,1g!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.