Koniec z gastro: Ten kannabinoid pomaga w odchudzaniu

Koniec z gastro: Ten kannabinoid pomaga w odchudzaniu!

Jest to klasyczny efekt palenia marihuany: szalejące pragnienie wszelkiego rodzaju przekąsek, słonych, słodkich, pikantnych – wszystkich, które wszyscy znają jako gastro lub gastrofaza. Być może nawet ta uniwersalna potrzeba zjedzenia wszystkiego, co tylko posiadasz w lodówce jest jedną z najprzyjemniejszych kwestii w kontekście upalania się.
Osoby palące marihuanę dbają tak samo o idealne przekąski jak i o najlepsze odmiany cannabis. Jedyny problem? Dodatkowe kilogramy, które wylewają się poza spodnie i nie znikają wraz z ustąpieniem efektów marihuany…

Jednak mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Pomimo reputacji rośliny wzmagającej apetyt, istnieją odmiany marihuany, które mogą faktycznie hamować apetyt oraz pomagać w odchudzaniu!

Dlaczego doświadczamy gastro po paleniu marihuany?

Nad kwestią, dlaczego aktywny składnik marihuany – THC – stymuluje apetyt prowadzone są szeroko zakrojone badania. Kiedy palisz lub spożywasz marihuanę, THC wiąże się z receptorami CB1 i CB2 w części mózgu odpowiedzialnej za regulację emocji, bólu oraz zmysłu węchu i smaku. Innymi słowy, palenie marihuany zwiększa twoją wrażliwość na zapach, dzięki czemu te lepkie, serowe bułeczki są znacznie bardziej atrakcyjne. THC uwalnia także dopaminę, co sprawia, że jedzenie jest jeszcze przyjemniejsze – i jest to idealny przepis na spędzenie nocy na kanapie zajadając się frytkami lub chipsami.

Jak marihuana może pomóc w odchudzaniu?

Biorąc pod uwagę fakt, że aktywny składnik marihuany odpowiedzialny jest za powodowanie głodu, wzmożonego pragnienia jedzenia, wydaje się, że palenie określonej odmiany może je powstrzymać.

THCV oraz humulen

THCV lub tetrahydrokannabiwaryna jest kannabinoidem o łagodniejszym działaniu psychoaktywnym niż jego kuzyn THC. Jest antagonistą receptorów CB1 i CB2 w organizmie, co oznacza, że blokuje THC oraz wzmożony apetyt.

THCV wykazuje również obiecujący potencjał medyczny w zakresie odchudzania, ograniczając wzmożone dobre samopoczucie, które odczuwasz podczas jedzenia przekąsek. Niestety marihuana posiada THCV jedynie w małych ilościach.

Najwyższą ilość THCV posiadają zazwyczaj afrykańskie odmiany sativa, a w szczególności odmiany:
• Doug’s Varin
• Pineapple Purps
• Durban Poison.

Humulen, terpen występujący również w chmielu, działa podobnie do THCV, tłumiąc apetyt. Niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić kilka kilogramów, czy po prostu ograniczyć nieuchronne pragnienia bzdurnego jedzenia podczas palenia, wybór odmiany o wysokiej zawartości humulenu może być skutecznym sposobem na pokonanie dodatkowych kilogramów.

Typowe odmiany o wysokiej zawartości humulenu to między innymi:
• Greenhouse Cheese
• The Church
• Super Lemon Haze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.