Legalna marihuana finansuje program odszkodowań

Legalna marihuana finansuje afro-amerykański program odszkodowań w Illinois.

Prawodawcy w Evanston, w stanie Illinois uruchomili program odszkodowawczy (w wysokości 10 milionów dolarów) skierowany do lokalnych Afroamerykanów – finansowany z zysków ze sprzedaży legalnej marihuany.

Kiedy rekreacyjna marihuana, sprzedawana w licencjonowanych stanowych aptekach, stanie się legalna w Illinois w przyszłym roku, zebrane podatki od sprzedaży zostaną wykorzystane w celach zarówno mieszkaniowych jak i edukacyjnych, wypłacając w ten sposób odszkodowania za długotrwałe skutki niewolnictwa.

Podatek od legalnej marihuany „zostanie zainwestowany w społeczność, którą niesprawiedliwie osądzano oraz niszczono”, powiedział Alderman Robin Rue Simmons.

Evanston, z populacją 75 000 mieszkańców, jest w 17 procentach Afro-amerykańskie. Miasto dzięki podatkowi od marihuany spodziewa się generować do 750 000 dolarów amerykańskich rocznie.

Pomysł wypłaty odszkodowań dla potomków niewolników był wcześniej bardzo gorącym tematem wśród Demokratów ubiegających się o stanowisko prezydenta. Jednak jak się okazało w później przeprowadzonym sondażu, jedynie 29 procent Amerykanów popiera tę koncepcję.

A wy co o tym sądzicie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.