Leczenie rdzenia kręgowego

Leczenie rdzenia kręgowego za pomocą cannabis.

Uszkodzenie rdzenia kręgowego jest jednym z najgorszych możliwych urazów. Ten uraz dzieli się na dwa rodzaje; uszkodzenie kompletne i niekompletne. Obydwa urazy posiadają wyniszczające skutki uboczne, jednak pierwszy prowadzi do całkowitej utraty zdolności ruchowej. Cannabis może być w tym przypadku kluczem do zapewnienia ulgi w życiu osoby dotkniętej takim uszkodzeniem.

Urazy rdzenia kręgowego są często stałe i nieuleczalne. Aby prowadzić nieco bardziej normalne życie, osoby dotknięte urazem muszą wprowadzić wiele zmian, które nie są ani wygodne ani łatwe. Jednak nawet po wprowadzeniu zmian objawy doświadczane przez pacjentów, takie jak ból oraz ograniczone funkcje motoryczne mogą sprawiać, że ich życie jest niezwykle trudne. Każda terapia, która może poprawić lub zredukować zarówno wpływ początkowego uszkodzenia rdzenia kręgowego, jak i późniejsze objawy, jest błogosławieństwem dla osób żyjących z uszkodzeniami rdzenia kręgowego.

Coraz większa liczba badań kieruje uwagę lekarzy na cannabis oraz nasz wewnętrzny układ endokannabinoidowy, pokazując, że ta kombinacja może zmniejszać zasięg pierwotnych urazów, a także przynosić ulgę w objawach.

W badaniach na szczurach, naukowcy odkryli, że nagromadzenie endokannabinoidów 2-AG i anandamidu (AEA) następuje niemal bezpośrednio po wystąpieniu urazu. Dzięki zastosowaniu środka blokującego, jesteśmy w stanie zapobiegać stymulacji receptorów CB. Choć trudno jest powiedzieć, jak bardzo można zmanipulować stymulację, badanie to dowiodło, że system endokannabinoidowy w tego typu urazach odgrywa jedną z kluczowych ról.

Te same receptory CB1 i CB2 znajdujące się w naszym rdzeniu kręgowym znajdują się również w całym naszym ciele, a w tym w głównych narządach i całym ośrodkowym układzie nerwowym. Chociaż nasz organizm wytwarza własne endokannabinoidy, suplementacja fitokannabinoidów z cannabis może wzmacniać reakcje biologiczne, które wyzwalają te receptory. Na poziomie molekularnym, THC jest niezwykle podobne do anandamidu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.