Czy Marihuana Może Leczyć Kaca?

Czy po długiej nocy picia alkoholu, marihuana może pomóc nam pozbyć się kaca?

Prawdopodobnie wszyscy byliśmy kiedyś w tej sytuacji. Impreza, wieczór ze znajomymi, a może wesele przyjaciół… niestety rano trzeba zapłacić cenę za tą dobrą zabawę. Kiedy tak się dzieje, prawdopodobnie desperacko szukasz CZEGOKOLWIEK, co sprawi, że poczujesz się lepiej, prawda? Kac powodowany alkoholem może sprawić, że poczujesz się naprawdę okropnie.

Większość nieprzyjemnych objawów występujących podczas kaca jest spowodowana dwoma czynnikami: moczopędnym działaniem alkoholu, który powoduje odwodnienie organizmu osoby pijącej oraz toksynami wytwarzanymi przez wątrobę, która metabolizuje alkohol. Objawy kaca zwykle pojawiają się, gdy zawartość alkoholu we krwi znacznie spada i jest równa zeru lub bliska zeru, i zwykle pojawia się rano po nocy picia.

Dostępne informacje wskazują, że objawy kaca mogą obejmować między innymi zmęczenie i osłabienie, nadmierne pragnienie i suchość w ustach, bóle głowy i mięśni, nudności, wymioty lub ból brzucha, słaby sen, zwiększoną wrażliwość na światło i dźwięk, zawroty głowy, drgawki, zmniejszoną zdolność koncentracji, zaburzenia nastroju i szybkie bicie serca.

Mimo, że nie ma magicznego lekarstwa na kaca, niektórzy ludzie uważają, że marihuana może pomóc złagodzić niektóre objawy z nimi związane.

Czy marihuana może leczyć kaca?

Palenie marihuany może złagodzić objawy kaca, szczególnie w obszarach bólu i rozstroju żołądka. Niektórzy zgadzają się również, że zioło może pomóc w złym nastroju, który może wprowadzać kac i sprawić, że oczekiwanie na kaca będzie bardziej znośne dla ciebie i dla osób wokół ciebie.

Mówiąc z własnego doświadczenia, a także z doświadczeń innych osób, wydaje się, że wielu konsumentów cannabis zbadało możliwość używania marihuany w celu złagodzenia kaca po alkoholu. Ze względu na to, że tak wiele osób używa konopi indyjskich do leczenia bólu lub lęku, wydaje się, że byłoby to dobre rozwiązanie. Ale czy zioło jest lekarstwem na kaca?

Na to pytanie starała się odpowiedzieć dr Adie Rae (Wilson-Poe). Dr Adie Rae jest neurobiologiem finansowanym przez NIH, który przez całą swoją karierę bada konopie indyjskie, opioidy i ich interakcje, i wie na ten temat naprawdę DUŻO. Posiada również silny niesmak do faktu, że cannabis nie jest ogólnie uregulowane, a alkohol tak. Wyjaśniła, że ​​nie ma lekarstwa na kaca, a​​objawy tego stanu ustępują z czasem. To powiedziawszy, marihuana może prawdopodobnie złagodzić niektóre z tych objawów, czyniąc je mniej uciążliwymi. Wielu pacjentów zgłasza, że doświadczany przez nich ból oraz nudności są o wiele łatwiejsze do pokonania, gdy używają marihuany, i tak może być również w przypadku kaca. Marihuana może również pomóc zasnąć oraz złagodzić drażliwość.

Dr Adie Rae dodaje, że ​​marihuana może w rzeczywistości spotęgować inne objawy kaca. Niektórzy użytkownicy cannabis doświadczają upośledzenia funkcji poznawczych, suchości w ustach oraz szybkiego bicia serca – i podobnie w przypadku osób z kace. Wszyscy wiemy, że każdy doświadcza kaca inaczej i nie każdy doświadczy korzyści w przypadku stosowania marihuany w leczeniu go. Tak więc, podobnie jak w przypadku znalezienia odpowiedniej dawki, odmiany lub metody konsumpcji cannabis, może być konieczne przeprowadzenie eksperymentów na sobie, aby sprawdzić, czy marihuana może pomóc nam w leczeniu kaca.

Dr Adie Rae stwierdziła również: „Na poziomie molekularnym alkohol wywołuje stres oksydacyjny, który prowadzi do uszkodzenia komórek. Produkt z konopi o pełnym spektrum (z lub bez THC) to świetny sposób na wprowadzenie do organizmu dziesiątek związków przeciwutleniających. Oczywiście nie ma żadnych badań, które sugerowałyby, że preparaty z całych roślin „cofają” uszkodzenia komórkowe wywołane przez alkohol, ale w teorii ma to po prostu sens”.

Czy więc marihuana może leczyć kaca?

Krótka odpowiedź brzmi: nie; ale może pomóc w przypadku niektórych objawów kaca, które utrudniają nam życie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to kwestia indywidualna, ponieważ wszyscy posiadamy różne systemy endokannabinoidowe, które mogą reagować bardzo różnie na marihuanę. Jeśli jesteś osobą, która nie doświadcza żadnych negatywnych skutków w przypadku stosowania marihuany, może ona pomóc Ci w doświadczanych nudnościach, biegunce, bólu głowy, czy zmęczeniu.

Największą korzyścią z palenia konopi po długiej nocy picia alkoholu jest to, że sprawia, że ​​osoba na kacu jest bardziej tolerancyjna na wszelkie doświadczane objawy. Dla większości osób leczenie kaca polega przede wszystkim na nawodnieniu się i poradzeniu sobie z bólem głowy (zwykle z bólem głowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.