Kanada Pozwoli Pracownikom Służby Zdrowia Używać Grzybków

Minister zdrowia mówi, że Kanada pozwoli pracownikom służby zdrowia legalnie używać psychedelicznych grzybów.

Kanada pozwoli garstce pracowników służby zdrowia na posiadanie i spożywanie grzybów psilocybinowych, aby lepiej leczyć rosnącą liczbę pacjentów, którym teraz wolno używać leku psychedelicznego, co ujawnił w ostatnim wywiadzie najwyższy urzędnik ds. Zdrowia w kraju.

Wypowiedzi Ministra Zdrowia Patty Hajdu wydają się być pierwszym publicznym ogłoszeniem odpowiedzi ministerstwa zdrowia na oczekujące wnioski terapeutów o użycie psilocybiny. Latem gabinet Hajdu wyraził zgodę na prośby niektórych pacjentów pod koniec życia o użycie leku w psychoterapii, ale urzędnicy pozostawili bez odpowiedzi, czy zaakceptowaliby podobne prośby samych terapeutów.

Przemawiając w zeszłym tygodniu na spotkaniu w wirtualnym ratuszu, którego gospodarzem była Hedy Fry, członek Izby Gmin, Hajdu powiedział, że krajowe organy regulacyjne zdrowia uwzględniły prośbę terapeutów zaledwie dzień wcześniej.

„Cieszę się również, że mogę powiedzieć, że wczoraj Health Canada przyznało zwolnienia wielu pracownikom służby zdrowia, którzy chcieli posiadać i spożywać grzyby zawierające psilocybinę” – powiedział minister zdrowia. Opisała to posunięcie jako „kontrowersyjne dla niektórych, a dla innych nie, ale lekarze przepisujący tę terapię chcieli zrozumieć, jak by to było i jak najlepiej je wykorzystać, aby pomóc swoim pacjentom, którzy borykają się z trudnościami”.

Biuro Hajdu ma możliwość udzielania zwolnień, które skutecznie dają jednostkom immunitet na przepisy krajowe dotyczące substancji kontrolowanych. Ta moc sprawiła, że ​​minister zdrowia stał się centralnym punktem skoordynowanego nacisku zwolenników terapii psychedelicznej, aby udzielić szerszej zgody na legalne stosowanie substancji enteogennych w celach terapeutycznych i religijnych.

Przełomową decyzją podjętą w sierpniu Health Canada zatwierdziła wniosek czterech pacjentów z rakiem o legalne stosowanie leku w leczeniu u schyłku życia. W ciągu następnych miesięcy organy regulacyjne przyznały kilkanaście innych zwolnień, w tym co najmniej jednemu pacjentowi nie znajdującemu się w opiece paliatywnej. W październiku Health Canada zatwierdziło podanie nieterminowego pacjenta do użycia psilocybiny do leczenia nierozwiązanej traumy.

W wywiadzie z zeszłego tygodnia Hajdu nazwała ten rozwój „ekscytującym momentem… dla wielu ludzi, którzy traktują to jako potencjalną terapię”.

Za wieloma udanymi zwolnieniami stoi Victoria, B.C. non-profit TheraPsil, która opowiada się za legalnym dostępem do terapii psilocybinowej. Grupa poparła ponad tuzin podań psilocybiny przez pacjentów znajdujących się pod opieką u schyłku życia, i pomogła w uzyskaniu zgody dla niepaliatywnego pacjenta z traumą.

Na początku tego roku TheraPsil wystąpił również o zwolnienia dla niektórych swoich terapeutów. Grupa powiedziała, że te aplikacje zostały ostatnio zatwierdzone przez Health Canada.

„Jesteśmy wdzięczni minister zdrowia Patty Hajdu” – powiedział Spencer Hawkswell, dyrektor generalny grupy. „Szkolenie będzie absolutnie konieczne, aby sprostać wymaganiom pacjentów i rozpocząć badanie wielu wyzwań związanych z dostępem pacjenta, przede wszystkim braku lekarzy i terapeutów przeszkolonych w psychoterapii wspomaganej psilocybiną”.

TheraPsil zauważył w komunikacie prasowym przesłanym po pierwszej publikacji tego artykułu, że dotychczas 17 pracowników służby zdrowia uzyskało zwolnienia i że grupa stara się zebrać 250 000 dolarów na sfinansowanie programu szkoleniowego dla nich.

Zapytany podczas wcześniejszego lipcowego wywiadu z Marijuana Moment o prośbę grupy o zezwolenie terapeutom na stosowanie psilocybiny, Hawkswell powiedział, że był to zdroworozsądkowy krok, aby upewnić się, że terapeuci są zaznajomieni z efektami leku i jak najlepiej zastosować go w leczeniu.

„Częścią zapewnienia bardzo wysokiej jakości leczenia psychodelicznego dla pacjentów jest zapewnienie wysokiej jakości szkolenia terapeutom” – powiedział. „To bardzo korzystne, jeśli terapeuci sami przeszli terapię psychedeliczną”.

Niewiele osób, jak zaproponował przez analogię, „radziłoby udać się do seksuologa, który nigdy wcześniej nie uprawiał seksu”.

Dr Sean O’Sullivan, lekarz na izbie przyjęć i psychoterapeuta, który zasiada w zarządzie TheraPsil, powiedział, że „chodzi o to, aby terapeuci mogli zrozumieć dziedzinę, w której pracują”.

Oświadczenie z biura Hajdu, podpisane przez M.P. Darren Fisher, mówi, że leki psychedeliczne będą musiały przejść krajowy proces licencji oraz otrzymać zezwolenie od Health Canada, zanim będzie można dokonać gruntownych zmian.

Biorąc pod uwagę, że istniejące przepisy i regulacje „zapewniają już mechanizm dostępu do takich organizmów w celach medycznych lub naukowych lub z powodów, które leżą w innym interesie publicznym (np. Zastosowania religijne)”, stwierdza się w oświadczeniu, „brak zmian w obecnym ustawodawstwie lub wymagane stworzenie przepisów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.