Marihuana i apetyt

Marihuana działa na mózg i ośrodkowy układ nerwowy, blokując odczuwanie bólu i zmieniając percepcję sensoryczną, poprawiają doświadczany nastrój, redukując lęk i zapobiegając napadom.

Jednak jeden składnik marihuany zwiększa wrażliwość na zapach, co natomiast związane jest z twoim poczuciem smaku. Dlatego po spożyciu marihuany jedzenie wydaje się pachnieć i smakować lepiej niż zwykle.

Substancje zawarte w cannabis naśladują substancje chemiczne w mózgu, które zajmują się przenoszeniem wiadomości dotyczących zmysłów. Kiedy jesteś pod wpływem marihuany, kannabinoidy z cannabis łączą się z receptorami znajdującymi się w mózgu, które otrzymują wiadomości dotyczące zapachu i smaku.
Oznacza to, że podczas spożywania marihuany dostajemy tych wiadomości więcej niż naturalnie, więc zmysły są szczególnie pobudzone.

Marihuana pobudza również głód, produkując w mózgu substancje chemiczne w większych ilościach niż normalnie. Głód jest złożonym uczuciem, które łączy w sobie zapach, smak i pragnienie przetrwania. Kiedy jesz podczas haju, twój mózg kojarzy automatycznie jedzenie z euforią i hajem.

Ten euforyczny efekt jest naturalnym mechanizmem tworzenia nawyków. Kiedy twój mózg kojarzy jedzenie z euforią, automatycznie chce więcej. Im więcej jesz, tym lepiej się czujesz. W niektórych przypadkach twój mózg uważa, że jedzenie większej ilości pożywienia przyniesie euforię, nawet jeśli nie jesteś pod wpływem marihuany.

Marihuana wpływa także na zwiększenie poziomu kolejnej substancji – która odpowiada za to, iż nasz mózg myśli, że umieramy z głodu. Naturalną reakcją na wzrost tej konkretnej substancji chemicznej jest jedzenie więcej. Kiedy jedzenie nie zmniejsza podaży danej substancji w sposób naturalny – po prostu kończy się na tym, że nie możesz powstrzymać się przed jedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.