Czy Przemysł Cannabis Przejawia Rasizm?

Tworzenie kampanii zależy od przedsiębiorców, aktywistów i różnych podmiotów publicznych, dzięki którym lokalny przemysł cannabis jest mniej ekskluzywny i znacznie bardziej integracyjny.

Statystyki dotyczące nieproporcjonalnych aresztowań przeciwko osobom czarnoskórym, jeśli chodzi o przestępstwa związane z marihuaną, są po prostu szokujące. Rasizm systemowy jest plagą branży, a przestępstwa związane z konopiami indyjskimi to tylko jedna z jego części.

Niedawne badanie pokazuje, że osoby czarnoskóre mają 3,6 razy większe ryzyko aresztowania za posiadanie konopi indyjskich w porównaniu z białymi w Stanach Zjednoczonych, a ta przepaść rasowa wciąż rośnie. Od 2010 do 2018 roku luka ta wzrosła o 300% w 20 hrabstwach, a w Tennessee luka wzrosła o 977%.

W badaniu wzięło udział 49 stanów, z wyjątkiem Florydy, i okazało się, że Montana ma najwyższe wskaźniki nierówności rasowych. To tutaj osoby czarnoskóre mają 10 razy większe ryzyko aresztowania za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi w porównaniu z osobami białymi; Kentucky, Illinois, Iowa i Zachodnia Wirginia nie były zbyt daleko w tyle i w tych stanach osoby czarnoskóre mają siedmiokrotnie większe ryzyko aresztowania. Jednak w dwóch z tych stanów marihuana rekreacyjna została niedawno zalegalizowana, więc nie ma to nic wspólnego z ogólnym nastawieniem stanu, jeśli chodzi o używanie cannabis.

Tymczasem Kolorado ma miejsce najmniej nierówności rasowych, a zaraz po tym stanie znajduje się Kalifornia i Oregon. Rekreacyjna marihuana była już legalna w tych stanach w okresie zbierania danych.

„Zbyt często widzę podejrzane raporty policyjne, które usprawiedliwiają zatrzymania osób czarnoskórych z podejrzanymi uzasadnieniami, które ostatecznie prowadzą do przeszukania i aresztowania. Rzadko widzę takie podejrzane uzasadnienia, gdy osoba jest biała” – wyjaśnił Brian Joslyn z Joslyn Law Firm. „Uważam, że dane wyraźnie pokazują, że czarni są celem policji. Biorąc pod uwagę obecne dane, nie da się tego nie zauważyć”.

Josly mówi, że wierzy, że legalizacja marihuany jest konieczna, aby usunąć uprzedzenia rasowe, które obecnie wpływają na branżę. Dopóki to się nie stanie, organy ścigania będą nadal zatrzymywać i przeszukiwać niesprawiedliwą liczbę czarnoskórych osób pod kątem naruszeń prawa dotyczącego konopi. „To, co musi nastąpić, to zmiany polityki w departamentach policji, które szkolą i instruują funkcjonariuszy, aby tylko zatrzymali lub zatrzymali osoby za ugruntowane naruszenia prawa”, mówi. „Ponadto wszyscy funkcjonariusze powinni być wyposażeni zarówno w różne typy kamer, aby w razie wątpliwości możliwe było zweryfikowanie ewentualnych naruszeń.”

Możliwości biznesowe związane z konopiami indyjskimi są ograniczone dla osób czarnoskórych

Poza tym, osoby czarne również walczą o to, by przebić się przez przemysł konopny. W 2017 roku tylko 4,3% właścicieli firm zajmujących się marihuaną było czarnoskórych. Tymczasem biali to aż 81% właścicieli firm.

Ale jest to pogmatwana sytuacja, ponieważ chociaż czarni już cierpią z powodu nieproporcjonalnych aresztowań, jakiekolwiek wyroki skazujące za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi oznaczają, że będziesz mieć trudności z uzyskaniem licencji na prowadzenie działalności związanej z konopiami indyjskimi w kilku stanach. Na przykład, w Kalifornii nie możesz uzyskać licencji, jeśli w ciągu ostatnich trzech lat popełniłeś przestępstwo związane z substancją kontrolowaną. W Kolorado wnioskodawcy ubiegający się o licencję nie powinni mieć żadnych przestępstw z substancjami kontrolowanymi w ciągu ostatniej dekady.

Inne badanie przeprowadzone przez Marijuana Business Daily ujawniło, że 19% osób, które założyły biznes cannabis i/lub posiadają udziały własnościowe w biznesie konopnym, składa się z mniejszości rasowych. Według Jesce Hortona, prezesa zarządu i współzałożyciela Minority Cannabis Business Association, jest znacznie mniejsza część właścicieli mniejszościowych firm zajmujących się konopiami indyjskimi. „Największą potrzebą, największą rozbieżnością i największym oburzeniem był proces licencjonowania i zdolność małych firm do wejścia na rynek, a następnie przetrwania po uporaniu się z dużymi podatkami, ogromnymi opłatami licencyjnymi lub wszystkimi innymi rzeczami”.

Rasowa luka majątkowa jest trudna do przezwyciężenia. Czarni właściciele firm już teraz mają trudności z uzyskaniem pożyczek, więc chociaż mogą do pewnego stopnia korzystać z programów kapitałowych, czarni, którzy uzyskują licencje, mogą skończyć z koniecznością współpracy z białymi firmami, aby uzyskać potrzebne im finansowanie. W rezultacie duże korporacje zdominowały tę przestrzeń, ponieważ o wiele łatwiej jest im pozyskać kapitał i pozwolić sobie na lepszych prawników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.