Ekspert od marihuany nigdy jej nie palił

Topowy ekspert od marihuany nigdy nie palił cannabis.

Najlepszy na świecie ekspert od marihuany powiedział w wywiadzie, że nigdy nie palił cannabis. Założymy się jednak, że on wie więcej o marihuanie niż my czy wy.

Czy możesz być ekspertem od czegoś, czego nigdy nie doświadczyłeś? Filozof i ojciec racjonalizmu, Kartezjusz mówi, że możesz.
Jak się okazuje, Kartezjusz ma rację. Najlepszy na świecie ekspert od marihuany powiedział w wywiadzie, że nigdy w życiu nie próbował marihuany, nie wziął nigdy nawet bucha!

Raphael Mechoulam, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, studiuje konopie od ponad pół wieku. Czyni go to światowym ekspertem od marihuany. Najbardziej znany jest z tego, że odkrył zarówno THC jak i CBD. Odkrył on także układ kannabinoidowy w ludzkim mózgu.

W wywiadzie mówił o początkach swoich badań, w tym o otrzymywaniu haszyszu od izraelskiej policji, która w tamtych czasach poprzez takie działanie łamała prawo. Zapytany, czy kiedykolwiek stosował cannabis, Mechoulam powiedział:

„Nigdy nie stosowałem marihuany. Przeprowadzałem wiele badań i zawsze mieliśmy bardzo duży zapas cannabis, oczywiście gdybyśmy zaczęli stosować marihuanę do celów nienaukowych i gdyby ludzie się o tym dowiedzieli, zatrzymałoby to naszą pracę. Zasadniczo – ani ja ani moi studenci, nie mieliśmy z tym problemu.

Mechoulam z pewnością ma rację. Palenie marihuany przeznaczonej do badań może utrudnić ich przeprowadzanie, nie wspominając już o twojej wiarygodności.

Mechoulam uważa również, że USA zbytnio koncentruje się na próbach zarabiania na marihuanie, zamiast na tym co istotne – czyli na tym, jakie efekty jej stosowanie za sobą niesie.

„Marihuana to nie tylko haj i zabawa. Marihuana posiada tak zwany związek CBD, który nie powoduje uczucia haju i posiada wiele efektów terapeutycznych, i ma ogromne znaczenie w odniesieniu do medycyny przyszłości.”

Oczywiście naukowiec ma rację, a odkrycia które dokonał wymagają wielkich braw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.