Ekspert od marihuany nigdy jej nie palił

Ekspert od marihuany nigdy jej nie palił, TanieSianie, Tanie Sianie

Topowy ekspert od marihuany nigdy nie palił cannabis.

Najlepszy na świecie ekspert od marihuany powiedział w wywiadzie, że nigdy nie palił cannabis. Założymy się jednak, że on wie więcej o marihuanie niż my czy wy.

Czy możesz być ekspertem od czegoś, czego nigdy nie doświadczyłeś? Filozof i ojciec racjonalizmu, Kartezjusz mówi, że możesz.
Jak się okazuje, Kartezjusz ma rację. Najlepszy na świecie ekspert od marihuany powiedział w wywiadzie, że nigdy w życiu nie próbował marihuany, nie wziął nigdy nawet bucha!

Raphael Mechoulam, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, studiuje konopie od ponad pół wieku. Czyni go to światowym ekspertem od marihuany. Najbardziej znany jest z tego, że odkrył zarówno THC jak i CBD. Odkrył on także układ kannabinoidowy w ludzkim mózgu.

W wywiadzie mówił o początkach swoich badań, w tym o otrzymywaniu haszyszu od izraelskiej policji, która w tamtych czasach poprzez takie działanie łamała prawo. Zapytany, czy kiedykolwiek stosował cannabis, Mechoulam powiedział:

„Nigdy nie stosowałem marihuany. Przeprowadzałem wiele badań i zawsze mieliśmy bardzo duży zapas cannabis, oczywiście gdybyśmy zaczęli stosować marihuanę do celów nienaukowych i gdyby ludzie się o tym dowiedzieli, zatrzymałoby to naszą pracę. Zasadniczo – ani ja ani moi studenci, nie mieliśmy z tym problemu.

Mechoulam z pewnością ma rację. Palenie marihuany przeznaczonej do badań może utrudnić ich przeprowadzanie, nie wspominając już o twojej wiarygodności.

Mechoulam uważa również, że USA zbytnio koncentruje się na próbach zarabiania na marihuanie, zamiast na tym co istotne – czyli na tym, jakie efekty jej stosowanie za sobą niesie.

„Marihuana to nie tylko haj i zabawa. Marihuana posiada tak zwany związek CBD, który nie powoduje uczucia haju i posiada wiele efektów terapeutycznych, i ma ogromne znaczenie w odniesieniu do medycyny przyszłości.”

Oczywiście naukowiec ma rację, a odkrycia które dokonał wymagają wielkich braw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.