Uprawa Marihuany z Nasion

Więc chcesz uprawiać własne zioło. Jeśli nie wiesz od czego zacząć uprawę konopi indyjskich, koniecznie czytaj dalej! Dokładnie omówimy wybory, których musisz dokonać, zanim zaczniesz.

Uwaga hodowcy: zdecydowaliśmy się zacząć od nasion, ponieważ są one bardziej powszechne niż klony. Jeśli zaczynasz od klonów, nadal będziesz chciał przygotować się w taki sam sposób, jak w przypadku nasion. Zacznij od sadzonek lub roślinności, w zależności od dojrzałości klonu.

Krok 1: Zdobądź podstawowe akcesoria.

Najważniejsze, zanim zaczniesz: w jakim klimacie żyjesz i w jakiej porze roku zamierzasz rozpocząć uprawę? Jeśli mieszkasz w Europie i chcesz uprawiać w połowie stycznia, automatycznie uprawiasz indoor. Nie musisz się także martwić błędami. Ale jeśli chcesz uprawiać trawkę na swoim podwórku latem w Kalifornii, nie potrzebujesz żadnych świateł do uprawy, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować dużo biedronek.

Uprawa indoor vs uprawa outdoor

Po pierwsze: gdzie masz nadzieję uprawiać trawkę? Przestrzeń, którą masz do dyspozycji, jest pierwszym czynnikiem decydującym o uprawie marihuany. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, być może będziesz musiał uprawiać marihuanę w pomieszczeniu. Ale powiedzmy, że masz szczęście, że możesz dokonać wyboru. Omówimy zalety i wady uprawy indoor i outdoor.

Plusy uprawy outdoor

• Łatwiejsze i bardziej intuicyjne,
• Mniejsze koszty ogólne,
• Żadne światło nie jest w stanie przewyższyć bezpośredniego światła słonecznego,
• Mniej ograniczeń przestrzennych – Twoje rośliny mogą stać się DUŻE!

Minusy uprawy outdoor

• Walka z robakami,
• Większe ryzyko pleśni,
• Wiatr, deszcz i dzika przyroda mogą uszkodzić rośliny,
• Jeśli nie uprawiasz roślin automatycznie kwitnących, otrzymasz tylko jeden zbiór w sezonie,
• Jeśli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone, nastolatki mogą ukraść Twoje rośliny.

Plusy uprawy indoor

• Pełna kontrola nad środowiskiem uprawy,
• Kontrola cyklu wzrostu roślin fotoperiodycznych – zbiór można przeprowadzać co 3 miesiące,
• Możliwość wykorzystania hydroponiki,
• Mniejsze ryzyko pleśni i robaków,
• Mniejsze zagrożenie bezpieczeństwa.

Minusy uprawy indoor

• Wymaga znacznie więcej sprzętu niż uprawa na zewnątrz,
• Twoje rachunki za prąd wzrosną,
• Ograniczenia przestrzenne oznaczają mniejsze plony,
• Sąsiedzi mogą nie docenić zapachu.

Jeśli masz bezpieczny obszar na zewnątrz do uprawy konopi indyjskich, zalecamy jego użycie. Szczególnie rośliny Sativa są trudne w uprawie w pomieszczeniach zamkniętych ze względu na ich wysokość.

To powiedziawszy, najlepszym miejscem może być piwnica. A może chcesz uprawiać trawkę przez cały rok. W takim przypadku będziesz chciał zainwestować w namiot hodowlany i stworzyć pomieszczenie do uprawy w pomieszczeniu.

Podłoże uprawne: woda kontra ziemia

Jeśli nie wiesz, jakie podłoże wybrać, prawdopodobnie potrzebujesz ziemi. Łatwiej z nią pracować. Można jej używać zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Większość ludzi woli uprawę z ziemią.To powiedziawszy, hydroponika zapewnia hodowcy dużą kontrolę. Kiedy dostosujesz składniki odżywcze w swojej konfiguracji hydroponicznej, zostaną one natychmiast wchłonięte przez korzenie roślin, dzięki czemu zobaczysz natychmiastowe rezultaty, ponieważ. Łatwiej jest utrzymać idealny poziom pH w wodzie niż w jakimkolwiek innym podłożu. Oto zestawienie zalet i wad każdego z nich.

Plusy uprawy marihuany w ziemi

• Łatwa i przyjazna dla początkujących,
• Większa swoboda, jeśli chodzi o poziom pH,
• Opcje organiczne.

Minusy uprawy marihuany w ziemi

• Wolniejszy wzrost i niższe plony niż w przypadku hydroponiki,
• Nie zawsze można stwierdzić, jakie jest pH gleby u korzeni,
• Brud może być siedliskiem szkodników.

Plusy uprawy marihuany w hydroponice

• Szybszy wzrost, wyższe plony,
• Zużywa mniej wody,
• Sterylne środowisko zapobiega większości chorób i inwazji,
• Problemy pojawiają się szybko, więc możesz łatwo wprowadzić zmiany, zanim będzie za późno.

Minusy uprawy marihuany w hydroponice

• Większe koszty początkowe,
• Więcej rzeczy może pójść nie tak,
• Sterylność jest koniecznością – woda nadal może ulec zakażeniu.

Jeśli uprawiasz marihuanę w pomieszczeniu i wciąż podejmujesz decyzję, oto prosty sposób na podjęcie decyzji. Uważasz się bardziej za ogrodnika czy naukowca? Jeśli powiedziałeś ogrodnik, wybierz ziemię. Jeśli jesteś naukowcem, wybierz system hydroponiczny.

Namiot do uprawy

Najłatwiejszym sposobem na zbudowanie przestrzeni do uprawy w pomieszczeniu jest namiot do uprawy. Jest to pudełko z metalową ramą pokrytą tkaniną ciemną na zewnątrz i odblaskową wewnątrz. Niektóre mają fabrycznie zainstalowane otwory wentylacyjne.

Większość miejsc sprzedających namioty do uprawy oferuje również oświetlenie, wentylatory, składniki odżywcze itp. Jeśli znajdziesz stacjonarny sklep z uprawą roślin, są to świetne miejsca, w których możesz porozmawiać z pasjonatami o swoich szczególnych potrzebach związanych z uprawą.

Przepływ powietrza

Potrzebujesz świeżego powietrza w swoim pomieszczeniu do uprawy. Właściwa wentylacja namiotu uprawowego jest niezbędna do zdrowego wzrostu. Rośliny muszą mieć możliwość łatwej wymiany gazowej, aby móc przeprowadzić fotosyntezę. Twoje rośliny mogą się udławić bez dostępu powietrza.

Aby przewietrzyć namiot do uprawy, potrzebujesz trzech rzeczy:

• Wentylator wyciągowy,
• Filtr węglowy,
• Wiatrak.

Istnieje również wiele akcesoriów, które mogą na przykład zmniejszyć hałas i zapachy, jednocześnie zapewniając świeże powietrze w pomieszczeniu. Istnieje wiele sposobów konfiguracji systemu wentylacji. Możesz umieścić swoje komponenty wewnątrz lub na zewnątrz namiotu. To świetny powód, aby porozmawiać z pracownikami sklepu. Zalecamy zainstalowanie systemu wentylacji przed zainstalowaniem świateł do uprawy. Oświetlenie uprawy może być trudne do obejścia.

Oświetlenie uprawy

Oświetlenie do uprawy jest niezbędne w środowisku uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Każdy hodowca indoor potrzebuje przyzwoitego światła do uprawy. Dwa główne typy świateł to wysokociśnieniowe lampy sodowe (HPS) i diody elektroluminescencyjne (LED). Twoje rośliny potrzebują do wzrostu od 800 do 1400 mikromoli (µmol) światła. Lampy LED mogą osiągać tę prędkość w µmolach przy niższej mocy niż lampy HPS. Tutaj sprawy stają się trudne. Podczas gdy moc świetlną mierzy się w mikromolach, będziesz kupować światła według mocy. Dobrym miejscem na początek jest lampa HPS o mocy 600 W, która umożliwia uprawę 1–4 roślin. Będziesz także chciał się upewnić, że wszystkie rośliny mają przyzwoite pokrycie światłem.

Jeśli zastanawiasz się nad HPS lub LED, zalecamy oświetlenie LED do uprawy. Kosztują więcej na początku, ale oferują wiele korzyści. Są bardziej energooszczędne, oświetlenie LED o mocy 340 W może pokryć obszar uprawy 3×3. Lampy LED do uprawy zostały zaprojektowane tak, aby rozprowadzać światło bardziej równomiernie niż żarówki HPS. Nie wydzielają również ciepła, które mogłoby spalić rośliny.

Woda

Wszystkie rośliny potrzebują wody. Będziesz potrzebował dostępu do źródła czystej wody. Trudno powiedzieć, ile dokładnie będziesz potrzebować wody. To powiedziawszy, hydroponika zużywa około 1/10 ilości wody zużywanej przez tradycyjne uprawy gruntowe. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest jakość wody. Twarda woda nie jest optymalna dla wzrostu, ale to nie koniec świata. Ma zazwyczaj wyższe pH niż zwykła woda. Jeśli masz twardą wodę, możesz kupić maszynę do odwróconej osmozy, która odfiltruje nadmiar minerałów. Nie zalecamy zmiękczaczy wody, ponieważ zmiękczona woda nadal ma wysokie pH i dodatkową ilość soli.

To powiedziawszy, maszyny RO są bardzo drogie i nie są konieczne do uzyskania dobrych plonów. Zasadniczo, jeśli twoja woda jest wystarczająco dobra do picia, jest wystarczająco dobra do uprawy.

Składniki odżywcze

Jest wiele do powiedzenia na temat składników odżywczych marihuany, ale postaramy się to streścić w kilku zdaniach. Zalecamy zakup zestawu odżywek do marihuany i postępowanie zgodnie z instrukcją.

Nie żyjemy już w czasach, gdy chodziliśmy do sklepu ogrodniczego w koszulkach Deadhead i mrugaliśmy okiem, pytając o nasze „pomidory”. Każda firma produkująca odżywki do konopi indyjskich oferuje kompletne zestawy do uprawy, które zawierają wszystkie składniki odżywcze potrzebne na każdym etapie zdrowego wzrostu roślin. Istnieją zestawy odżywek dla hodowców gruntowych i hydroponicznych. Jeśli chcesz, możesz nawet przejść na produkty całkowicie organiczne. Będą także próbować sprzedać Ci milion suplementów, kupić tylko jeden lub dwa suplementy. MOŻESZ przesadzić i spowodować spalenie składnikami odżywczymi. Lepiej lekko niedożywić rośliny, niż je przekarmić.

Pomyśl o tym w ten sposób. Czy gdybyś przez tydzień brał wszystkie witaminy dostępne w aptece, czy Twoje ciało byłoby w stanie wchłonąć wszystkie te dodatkowe składniki odżywcze? NIE! Oparzenie składnikami odżywczymi przypomina roślinną wersję kamienia nerkowego. Rośliny nie mają nerek, więc gdy nastąpi spalanie składników odżywczych, trudno to cofnąć.

Ponadto te składniki odżywcze nadają roślinom ostry smak podczas ich palenia. Musisz przestać dostarczać roślinom składniki odżywcze przed zbiorami. Nazywa się to przepłukiwaniem. Nawet zaawansowani hodowcy głównie postępują zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wybranych przez siebie zestawów składników odżywczych. Zachowaj prostotę, trzymając się jednego zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.