Rząd Malty proponuje legalizację marihuany

Rząd Malty proponuje projekt ustawy, który zalegalizuje medyczną marihuanę. W tym tygodniu rząd Malty zaproponował lekarzom przepisywanie pacjentom medycznej marihuany.

W poniedziałek opublikowano projekty aktów prawnych, które rozluźniłyby istniejące przepisy. Obecnie istnieje tak wiele ograniczeń, że ani jeden pacjent na Malcie nigdy nie był leczony legalnie za pomocą cannabis, lub produktów na bazie cannabis.

Minister zdrowia, Chris Fearne powiedział, że chce przedstawić poprawkę odnoszącą się do Ustawy o narkotykach z 2015 roku. Fearne zauważył, że podczas ostatniej sesji legislatury, rząd maltański wprowadził ustawę zezwalającą na stosowanie produktów cannabis dla celów leczniczych. To prawo, ku niezadowoleniu lekarzy, pozwala specjalistom przepisywać tylko i wyłącznie ekstrakty cannabis zarejestrowane w ustawie o lekach.

Nowe prawo pozwoliłoby lekarzom ogólnym na przepisywanie cannabis.

„W ciągu ostatnich dwóch lat okazało się, że pomimo próśb zarówno pacjentów, jak i lekarzy, w praktyce ustawa z 2015 roku obejmuje zbyt dużo biurokracji i niewiele osób może uzyskać dostęp do potrzebnego lekarstwa,” powiedział w tym tygodniu Fearne.

W świecie cannabis często nie wszystko jest takie jakim być się wydaje.

Proponowane medyczne przepisy dotyczące marihuany zwiększyły biurokratyczne obciążenie dla pacjentów a nawet mogły zmusić ich do wejścia na czarny rynek, jak twierdzi organizacja promująca stosowanie cannabis, ReLeaf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.