Zastanawiasz się, czy zacząć uprawiać konopie w namiocie? Namioty do uprawy są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a wybór właściwego może na początku być mylący. Uprośćmy proces zakładania operacji w pomieszczeniach i przyjrzyjmy się wielu zaletom namiotów do uprawy konopi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego namioty do uprawy to sposób na większość hodowców w pomieszczeniach na całym świecie.
Namioty do uprawy są zwykle najszybszym sposobem na uprawę marihuany bez martwienia się o wycieki światła. Całkowicie ciemny, nieprzerwany okres to fundamentalny aspekt uprawy w pomieszczeniach, którego nie należy lekceważyć. Nawet najmniejsze źródło światła, takie jak mała dioda LED na elemencie wyposażenia, może wystarczyć, aby zakłócić cykl ciemności rośliny konopi.
Namioty do uprawy ułatwiają rozstawianie, a większość z nich można złożyć w mgnieniu oka. Zwykle składają się z rurowej, metalowej ramy, która łączy się ze sobą w rogach i jest wyposażona w kilka prętów podtrzymujących dla dodatkowej stabilności i wiszących świateł, wentylacji lub innego wyposażenia. Namiot pokryty jest nieprzepuszczającym światła, odblaskowym materiałem, który posiada kilka otworów (u góry i u dołu) na rurki wentylacyjne, a także zamki błyskawiczne do otwierania i zamykania lub wchodzenia i wychodzenia.
Wiele namiotów do uprawy może pomóc hodowcy osiągnąć więcej zbiorów rocznie.
Korzystanie z namiotów do uprawy ma wiele zalet, ale to, czy są one dobrym wyborem, zależy od dostępnej przestrzeni i budżetu. Duże namioty mogą być dość drogie, więc jeśli pracujesz na dużą skalę, możesz zamiast tego zbudować pojedyncze przestrzenie lub zaadaptować całą przestrzeń w jeden pokój do uprawy. Namioty są idealne do upraw na małą skalę i umożliwiają łatwą konserwację.
Namioty do uprawy pozwalają budować różne przestrzenie, dzięki czemu cykle rotacyjne są znacznie łatwiejsze w zarządzaniu.
Hodowca może mieć pokój wegetatywny w jednym namiocie i pokój do kwitnienia w innym, co oznacza, że może zbierać plony więcej razy w roku.
Nieustanne zbiory są możliwe dzięki ustawieniu dwóch lub trzech namiotów, w których warunki są ustalone, a hodowca nie musi bawić się konfiguracją tak często, jak rośliny przechodzą przez swój cykl. Rośliny można po prostu przenieść do innego namiotu, który jest gotowy na ich przyjęcie.
Zalety namiotów do uprawy:
• Pełna kontrola nad otoczeniem
• Gotowy do użytku obszar do uprawy
• Czysta, chroniona przestrzeń dla roślin marihuany
• Łatwe do konfiguracji
• Pomagają rozprowadzać światło, zwiększając wydajność
• Nie przepuszczają świateł do środka
• Zapobiegają szkodnikom
• Możliwość uprawy przez cały rok.
Wady namiotów do uprawy:
• Irytujące czyszczenie
• Duże namioty mogą być trudne do samodzielnego rozstawienia/rozłożenia
• Na rynku jest wiele tanich marek, które nie oferują dobrej jakości
• Limitowana przestrzeń.
Rodzaje namiotów do uprawy
Istnieje wiele różnych poziomów wielkości i jakości do wyboru, jeśli chodzi o namioty do uprawy. Jedną z głównych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest ich trwałość lub „Denier”, który powinien być oznaczony literą „D”, po której następuje liczba (np. D750). Im wyższa liczba, tym grubsze włókna użyte do wykonania zewnętrznej warstwy pokrycia.
Jeśli chodzi o pokrycie wewnętrzne, jest to zwykle jakiś biały lub srebrzysty materiał odblaskowy, najczęściej rodzaj tworzywa polietylenowego o unikalnych właściwościach efektywnego rozprowadzania światła. Współczynnik odbicia materiału wewnętrznego zwykle spada gdzieś pomiędzy 40 – 90% (lub nawet więcej), w zależności od jakości namiotu. Im wyżej, tym lepiej.
Wnętrza namiotów mogą mieć różne poziomy odblaskowości
Pamiętaj, ile sprzętu planujesz powiesić w namiocie do uprawy. Rama powinna być solidna i przynajmniej być w stanie utrzymać ciężar świateł, filtra węglowego i wentylatora wyciągowego. Chociaż większość namiotów jest zaprojektowana tak, aby utrzymać dodatkowy ciężar, grubsze tyczki są najbezpieczniejsze, aby uniknąć nagłego zawalenia się namiotu.