Działacze na rzecz marihuany palili ją pod Białym Domem, nikt nie został aresztowany

Działacze na rzecz marihuany palili ją pod Białym Domem, nikt nie został aresztowany, TanieSianie, Tanie Sianie

Aktywiści palili marihuanę pod Białym Domem, aby pokazać, że lek nie powinien być uważny za niebezpieczny.

Protestujący planowali przynieść 51-metrowego, nadmuchiwanego „skręta” na sobotnią demonstrację, jednak organizator protestu Adam Eidinger powiedział, że Secret Service nie zezwoliłby na to, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem.

W stolicy kraju legalne jest posiadanie do 60 gramów marihuany, ale palenie jej w miejscach publicznych jest zabronione. Jednak Anna Rose, USA Park Police, mówi, że agencja nie dokonywała aresztowań. Eidinger twierdzi, że policja „odnosiła się do nich z szacunkiem”.

Działacze mieli jednak nadzieję, że dojdzie do masowych aresztowań w celu wykazania ich punktu, ponieważ niezgodne z prawem jest palenie marihuany na terenie federalnym. Reporterzy WUSA byli świadkami, kiedy jedna z palących osób otrzymała mandat za korzystanie z akcesoriów do palenia marihuany pod Białym Domem, oraz wezwanie do porządku.

Organizatorzy protestu twierdzą, że prezydent powinien przeklasyfikować marihuanę, która obecnie nosi miano substancji Grupy 1, w której znajdują się także heroina i inne uzależniające narkotyki.
Prezydent USA twierdzi, że zwolennicy marihuany powinni spróbować lobbować Kongres do uchwalenia ustawy przeklasyfikowania leku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.