Czy można oddawać krew podczas przyjmowania marihuany?

Czy można oddawać krew podczas przyjmowania medycznej marihuany?

Oddawanie krwi to czynność wolontaryjna, którą wiele osób traktuje bardzo poważnie. Oddaną krew wykorzystuje się w wielu procedurach medycznych, szczególnie w nagłych przypadkach. Krew, którą ofiarujesz, może uratować kogoś życie.
Jak często wspomina Czerwony Krzyż – zapasy krwi są bardzo niskie.

Jeśli kiedykolwiek oddawałeś krew, to z pewnością wiesz, że trzeba przejść przez proces przesiewowy, który kwalifikuje do oddania krwi. Test dotyczy odpowiedzenia serii pytań oraz przetestowania niewielkiej próbki krwi w celu ustalenia, czy jest ona bezpieczna i wolna od chorób. W latach 90. XX wieku, kiedy HIV było nowe w kraju, istniało ryzyko zarażenia się chorobą z powodu transfuzji krwi. Od tego czasu proces przeglądu oddawanej krwi został zaostrzony.

Osoby, które cierpią na pewne typy raka, nie mogą oddawać krwi z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się choroby – istnieje ryzyko, że jakaś część choroby pozostanie w uśpieniu we krwi i może zostać przekazana odbiorcy krwi.
Jeśli podróżowałeś do niektórych krajów lub byłeś narażony na pewne choroby, również możesz zostać poproszony o przeczekanie okresy inkubacji tych chorób przed oddaniem krwi.

Oddana krew w większości nie może być testowana pod kątem potencjalnych chorób. Centrum darowizn musi polegać na informacjach dostarczanych.

Medyczna marihuana również jest czymś, co może być obecne w twoim organizmie, ale z pewnością nie zostanie wykryta podczas rozmowy kwalifikującej.

Przy odpowiednim przygotowaniu możesz oddawać krew co 56 dni, nawet jeśli stosujesz medyczną marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.